شناسایی خانه مالخری که به سارقان جای پول، شیشه می‌داد

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از انهدام پاتوقی که از سوی مالخران و مواد فروشان به محلی برای رفت و آمد سارقان و افراد معتاد بدل شده بود، خبر داد.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای دراین باره گفت: مدتی قبل خبر سرقت از یک مغازه صافکاری در حوزه استحفاظی کلانتری ۱۵۱ یافت آباد به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش شد که درپی آن تیمی از ماموران کلانتری در محل حاضر شده و رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی با اشاره به تحقیقات ماموران در این پرونده اظهارکرد: در جریان تحقیقات انجام شده، ماموران از طریق شیوه و شگردهای پلیسی به هویت یکی از سارقان پی برده و با مراجعه به بانک اطلاعاتی افراد سابقه‌دار اقدام به شناسایی محل رفت و آمد و حضور این فرد کردند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه ماموران متوجه شدند که این فرد به خانه‌ای قدیمی در محله یافت آباد رفت و آمدهای زیادی دارد، گفت: در همین راستا این خانه که شبیه به پاتوق این فرد بود تحت نظر قرار گرفت و در جریان ماموران متوجه رفت وآمد افراد معتاد و سارق به این محل شدند. به طوریکه روزانه چندین نفر با وسایلی نظیر قطعات داخلی خودرو، لباس و ... به این محل مراجعه کرده و دقایقی بعد بدون این وسایل از محل برمی‌گشتند.

موقوفه‌ای با بیان اینکه این موضوع شک ماموران را نسبت به اینکه محل به پاتوقی برای حضور مالخران بدل شده تقویت کرد، گفت: نتایج تحقیقات به مقام قضایی داده شد و مجوز عملیات صادر شد. در همین راستا نیز شب گذشته تیمی از ماموران کلانتری ۱۵۱ یافت آباد به این محل اعزام شده و در عملیاتی پلیسی اقدام به دستگیری شش تن شامل پنج مرد و یک زن در این محل کردند.

وی با بیان اینکه دستگیرشدگان، سارق، مالخر و مواد فروش بودند، ادامه داد: محل نیز مورد بازرسی قرار گرفته و در جریان آن مشخص شد که شک ماموران درست بوده و این خانه به پاتوقی برای دریافت اموال مسروقه از سارقان بدل شده و با توجه به اینکه عمده سارقان خرد، دارای اعتیاد نیز هستند، مالخران در ازای اموال مسروقه مقادیری موادمخدر به سارقان می‌دادند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه محل مذکور با دستور قضایی پلمب شد، افزود: این خانه مملو از انواع اموال مسروقه بود، به طوری که در ارزیابی و بررسی اولیه ارزش ریالی اقلام مسروقه کشف شده در آن بیش از ۱۰ میلیارد ریال برآورد شد. همچنین در این محل نزدیک به یک کیلوگرم مخدر شیشه نیز کشف و ضبط شد.

موقوفه‌ای با بیان اینکه یکی از دستگیرشدگان در محل سارقی بود که یک حلقه لاستیک سرقتی را برای معاوضه با مخدر شیشه به محل آورده بود، گفت: هر شش فرد دستگیر شده به کلانتری منتقل شده و تحت بازجویی قرار گرفتند که در جریان آن به جرم خود اعتراف کردند.

به گفته رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، برای متهمان دستگیر شده، پرونده‌ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه