افزایش ۳ برابری عرضه میوه در بازار/ قیمت هر کیلو چغاله بادام ۳۵ هزار تومان

دارایی نژاد از افزایش ۳ برابری عرضه میوه در بازار خبر داد و گفت: امروز ۳۰ هزار تن میوه در میدان مرکزی توزیع شده است.

مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار ، از افزایش ۳ برابری عرضه میوه و صیفی در میدان مرکزی خبر داد و گفت: با توجه به بازگشت نسبی مسافران و ازدیاد تقاضا، امروز ۳۰ هزار تن میوه و صیفی در میدان عرضه شده است.

او با اشاره به اینکه قیمت چغاله بادام ۵۰ درصد کاهش داشته است، افزود: قیمت هر کیلو چغاله بادام از ۷۰ هزار تومان به ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان رسیده است.

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو موز اکوادور را ۲۳ تا ۲۷ هزار تومان و موز هندی را ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی از کاهش ۲ هزار تومانی قیمت پرتقال خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو پرتقال در میدان مرکزی ۱۱ تا ۱۲ هزار تومان و نارنگی پاکستانی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان است.

او نرخ هر کیلو خیار را ۳ تا ۷ هزار تومان، هندوانه را ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان، سیب را ۶ تا ۱۲ هزار تومان و کیوی را ۹ تا ۱۸ هزار تومان اعلام کرد.

دارایی نژاد با اشاره به نرخ سایر نوبرانه‌ها در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو گوجه سبز با نرخ ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان، توت فرنگی جیرفت ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان، توت فرنگی گلخانه کرج ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان و توت فرنگی نوبرانه گلستان ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب سود منطقی در خرده فروشی‌ها عرضه می شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی درباره آینده بازار میوه بیان کرد: برآوردها حاکی از آن است که با ازدیاد عرضه از ۱۵ فروردین به بعد، قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش یابد.

او با اشاره به اینکه مشکلی در عرضه کاهو نداریم، گفت: با توجه به فراوانی کاهو، نرخ هر کیلو کاهو در میدان مرکزی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان است.

دارایی‌نژاد در پایان تصریح کرد: با عرضه ۲ تا ۳ برابری عرضه کاهو در ۱۳ فروردین پیش بینی می‌شود که قیمت حداکثر نوسان یک تا ۲ هزار تومانی را در بازار تجربه کند.

محصول قیمت 
چغاله بادام ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان
موز اکوادور ۲۳ تا ۲۷ هزار تومان
موز هندی ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان
پرتقال ۱۱ تا ۱۲ هزار تومان
نارنگی پاکستانی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
خیار ۳ تا ۷ هزار تومان
هندوانه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان
سیب ۶ تا ۱۲ هزار تومان
کیوی ۹ تا ۱۸ هزار تومان
گوجه سبز ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان
توت فرنگی جیرفت ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان
توت فرنگی گلخانه کرج ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان
توت فرنگی گلخانه کرج ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان
توت فرنگی نوبرانه گلستان ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان
کاهو ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه