همه چیز درباره دوج کوین

دوج‌کوین اگر چه برای سرگرمی ساخته شد اما درحال‌حاضر در میان رمزارزها حرفی برای گفتن دارد. صعود این رمز ارز اگر چه به واسطه حمایت ایلان ماسک بود اما احتمالاً تحولی در رمز ارزها ایجاد کند.

اگر نیم نگاهی به دنیای رمزارزها داشته باشید، نام دوج‌کوین (DOGE) را شنیده‌اید. در این مطلب اطلاعاتی در خصوص دوج‌کوین و کاربردهایش برای شما خواهیم داشت. این ارز دیجیتال نظیر ‌به‌ نظیر و متن‌باز است و به‌عنوان آلت‌کوین (سکه جایگزین) استفاده می‌شود.

تا به امروز رمزارزهای زیادی در بازار ورود کرده‌اند. رمزارزهایی مثل بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین و... در رده‌های نخست قرار دارند و دوج‌کوین (Dogecoin) در جایگاه چهلم این فهرست جای گرفته است. ویژگی‌های مهم دوج‌کوین الگوریتم اسکریپت (Scrypt) و عرضه‌ی نامحدود است.

دوج‌کوین چگونه متولد شد؟

سال ۲۰۱۳ جکسون پالمر، مدیر تولید شعبه‌ استرالیای ادوبی (Adobe)، دوج‌کوین را برای به ‌تمسخر ‌گرفتن تبلیغات زیاد درباره‌ی رمزارزها به وجود آورد و تصویر سگی از نژاد شیبا اینو (Shiba Inu) را برای خود انتخاب کرد. بیلی مارکوس (Billy Markus) و جکسون پالمر (Jackson Palmer) معتقد بودند که رمزارزها باید سرگرم‌کننده باشد و فقط درباره‌ی پول نباشد؛ بنابراین، کوین خودشان را ساختند. ارزش دوج‌کوین به‌آرامی رشد کرده و بین هزاران کاربر محبوب شده است و به‌عنوان ارزی در جامعه‌های اینترنتی استفاده می‎‌شود.

ارز

کاربردهای دوج‌کوین

از دوج‌کوین برای سرمایه‌گذاری و ترید استفاده می‌شود. جالب بدانید دوج‌کوین به‌عنوان محبوب‌ترین کوین برای انعام دادن به‌منظور ایجاد محتوای جالب در اینترنت استفاده می‌شود. همچنین جامعه‌ی دوج‌کوین به‌طور مداوم برای فعالیت‌های خیریه سرمایه جمع می‌کند.

مزایای دوج‌کوین

سرعت بلاک دوج‌کوین یک دقیقه است. در حالی که سرعت لایت‌کوین ۲٫۵ دقیقه و سرعت تأیید تراکنش‌های بیت کوین به‌طور متوسط ۱۰ دقیقه است. همچنین کارمزدهای تراکنش دوج‌کوین ناچیز و ۰٫۰۱ دلار است؛ در نتیجه برای کاربران جذاب‌تر است.

چگونه دوج‌کوین کسب کنیم

در بازار رمزارزها دوج‌کوین به شیوه‌های مختلفی مثل انعام گرفتن، خرید و ترید کردن، خریدوفروش محصولات و خدمات، استخراج به‌دست می‌آید. در ادامه بیشتر در خصوص این روش‌ها صحبت خواهیم کرد.

 انعام گرفتن

کاربران وقتی در رسانه‌ا‌ی اجتماعی پست محتوایی منحصر‌به‌فردی تولید می‌کنند، با این ارز انعام می‌گیرند. 

خرید دو‌ج‌کوین و ترید کردن

همانند سهام و سایر ارزها، کاربران دوج‌کوین را می‌خرند.

خریدوفروش محصولات و خدمات

معامله برای خرید کالا یا سرویس از طریق دوج‌کوین یک روش کسب این رمز ارز هست.

سیاست پولی دوج‌کوین

در ابتدا حداکثر موجودی دوج‌کوین ۱۰۰ میلیارد بود که بسیار بیشتر از تعداد اجازه داده ‌شده است. در فوریه ۲۰۱۴، مؤسس دوج‌کوین جکسون پالمر اعلام کرد که محدودیت سقف موجودی دوج‌کوین برداشته خواهد شد تا در طول زمان نرخ تورم آن کاهش بیابد. به دلیل حذف سقف موجودی دوج‌کوین، نرخ آن شروع به کاهش کرد و انگیزه‌ی استخراج‌کنندگان برای ماین این کوین نیز کاهش یافت.

پدرخواندگی ایلان ماسک دوج‌کوین را نجات داد

دومین مرد ثروتمند جهان موجب رشد نرخ دوج‌کوین شد. دوج‌کوین به قله جدید قیمتی خود (۴۵ سنت) رسید اما دچار ریزش شدیدی شده و تقریباً نیمی از ارزش خود را از دست داده بود اما توئیت‌های جدید ایلان ماسک مدیرعامل خودروسازی تسلا و مارک کوبان میلیاردر مشهور و مالک باشگاه دالاس ماوریکز صعود تندی را تجربه کرد و ارزش آن از ۳۰ سنت عبور کرد. در نهایت این که بازی‌های رایانه‌ای نیز دوج‌کوین را بین جوانان محبوب کرد.

 

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه