بازی سکه روی قیمت ۹ میلیون تومان

بازار ارز و سکه امروز شروع صعودی داشتند قیمت دلار در ابتدای کار افت ناگهانی در هفته گذشته را تا حدی جبران و قیمت سکه نیز کمی پیش روی کرد. اما در پایان نیمه اول بازار افت قیمت درهم از صعود دلار کاست.

دلار آمریکا معاملات روز شنبه را با قیمت ۲۱ هزار و ۶۸۰ تومان شروع کرد. قیمت دلار در عصر روز پنج‌شنبه حوالی ۲۱ هزار و ۸۰ تومان قرار داشت. در نتیجه قیمت شروع هفته از قیمت عصر پنج‌شنبه ۶۰۰ تومان معادل، حدود ۳ درصد بالاتر بود و بخشی از افت ۸ درصدی هفته گذشته جبران شد. قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته تا مرز ۲۱ هزار و ۸۰۰ تومان نیز بالا رفته بود و افزایش قیمت دلار در شروع هفته از دید تحلیل‌گران بسیار محتمل بود.

دلار هرات نیز کار خود را با افزایش قیمت آغاز کرد. دلار هرات معاملات روز پنج‌شنبه را که با قیمت ۲۱ هزار و ۲۰۰ تومان آغاز کرد و با دنبال کردن رفتار نوسانی در مقاطعی زیر دلار بازار داخل قرار گرفت. قیمت دلار هرات در شروع معاملات روز شنبه ۲۱ هزار و ۸۴۰ تومان بود.

تحلیل‌گران پیش از این قیمت درهم در معاملات روز شنبه را مهم تلقی کردند. آن‌ها معتقد بودند که اگر درهم در معاملات روز شنبه بالای ۶ هزار تومان نوسان کند می‌تواند محرکی صعودی برای دلار باشد و قیمت دلار را قدری افزایش می دهد. از این دید کاهش نرخ حواله درهم زیر ۶ هزار می توانست به کاهش قیمت دلار منجر شود. در ابتدای معاملات درهم امارات کار خود را قیمت ۶ هزار و ۲۰ تومان آغاز کرد.همین اتفاق نیز قیمت دلار را تا سطح ۲۱ هزار و ۶۸۰ بالا برد اما در ادامه با افت نرخ درهم به زیر ۶ هزار قیمت دلار نیز تا ۲۱ هزار ۳۰۰ تومان افت کرد.

دلار

قیمت درهم در روز پنج‌شنبه در زیر ۶ هزار تومان نوسان می‌کرد. اما در معاملات پشت خطی آخر هفته درهم در بالای سطح ۶ هزار تومان قرار گرفته بود. درهم قبل از پایان معاملات نیمه اول روز به زیر ۶ هزار تومان بازگشت و نتوانست به کمک دلار بیاید.

قیمت سکه امامی عصر روز پنج‌شنبه روی قیمت ۹ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان قرار داشت و تحلیل‌گران بزرگ شدن اندازه حباب آن را نشانه‌ای از مقاومت آن در برابر کاهش قیمت عنوان می‌کردند. در زمان نوشتن این گزارش قیمت دلار بازار داخل ۲۱ هزار و ۵۲۰ تومان بود.

طلای جهانی و دلار در شروع هفته هر دو به کمک سکه آمدند. طلای جهانی در روز پنج‌شنبه از مرز ۱۸۰۰ دلار عبور کرد و در روز جمعه تا ۱۸۴۰ دلار نیز بالا رفت، اما کار خود را در حوالی ۱۸۳۱ دلار پایان داد. نرخ واقعی سکه با این قیمت‌ها ۹ میلیون و ۲۲۸ هزار تومان به دست می‌آید و حباب لازم برای پس گرفتن مرز حساس ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی حدود ۵.۵ درصد محاسبه می‌شود. سکه در شروع معاملات روز شنبه مرز حساس ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را پس نگرفت، اما نسبت به روز پنج‌شنبه ۲۲۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و روی ۹ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان قرار گرفت.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه