خریداران آماده ورود به بازار سکه

قیمت سکه در معاملات پشت خطی از محدوده ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان عبور کرد مقاومت قیمت طلا و دلار می تواند جناح کاهشی بازار را تضعیف کند.

سکه امامی توانست با قدرت از مقاومت ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی عبور کند. این به معنای آن است که به احتمال زیاد خریداران بیشتری وارد بازار خواهند شد. با این حال، عده ای از معامله گران هم چنان در مورد روند صعودی قیمت تردید دارند. به باور تحلیل گران فنی این گروه در صورتی وارد بازار خواهند شد که فلز گران بهای داخلی از محدوده ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی گذر کند و نشانه های تثبیت بالای آن را بروز دهد.

اوضاع به کام افزایشی ها در بازار پشت خطی

در معاملات پشت خطی سکه هم چنان اوضاع به کام خریداران بود و حتی فلز گران بهای داخلی توانست خود را به محدوده ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان هدایت کند. این مساله ممکن است که موجب شود سکه روز سه شنبه را با قیمت های بالاتری آغاز کند. برخی از معامله گران باور دارند با توجه به اینکه بازار در آستانه عید فطر قرار دارد، تقاضای فیزیکی تا حدی بالا رفته است و این مساله موجب شده است که قیمت سکه در مسیر صعودی قرار بگیرد. تاثیر این مساله از آن جا مشخص می شود که بازار مدت ها به دلیل محدودیت های کرونایی و روند نزولی قیمت، با کاهش تقاضای فیزیکی مواجه بود.

سکه

شرط دلاری سکه برای صعود

جدا از بالا آمدن تقاضای فیزیکی، رشد بهای دلار و اونس طلا نیز بسیار به کمک افزایشی های بازار سکه آمده اند. در روز جاری نیز به نظر می رسد ماندن دلار بالای مرز ۲۲ هزار تومانی نقش تعیین کننده ای در حفظ روند افزایشی فلز گران بهای داخلی خواهد داشت. به نظر می رسد طلای جهانی اگر در روز جاری بالای محدوده هزار و ۸۳۰ دلار بماند، حداقل کاهشی های بازار سکه را در موضع فروش قرار ندهد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه