بررسی بازدهی بورس

در حالی بازدهی هفتگی بورس در هفته اخیر منفی شد که بازدهی بازار در هفته پیشین مثبت بود. آیا نماگرهای بازار نشان دهنده وضعیت بحرانی در بورس است؟

در شرایطی که در ۴ روز انتهایی هفته شاخص کل روندی نزولی داشت، در پایان هفته اخیر شاخص کل ۲۹ هزار و ۲۳۳ واحد پایین‌‌تر از هفته قبل ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز با افت ۲۰ هزار و ۸۸۹ واحدی نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل به کانال ۳۰۰ هزار تایی سقوط کرد.

بازدهی هفته

شاخص کل در آخرین روز هفته ۱۸ هزار و ۷۴۶ واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و ۱۵۴ هزار واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۲۹ هزار و ۲۳۳ واحد پایین‌تر ایستاد تا بازدهی هفته شاخص بورس منفی ۲.۵ درصد شود. در هفته اخیر روند تغییرات شاخص کل در چهار روز انتهایی هفته نزولی بود.

روند شاخص کل هم‌وزن

شاخص کل هم‌وزن در تمام روزهای معاملاتی هفته اخیر نزولی بود و در روز چهارشنبه بیشترین سقوط در ۶۶ روز کاری گذشته از ۱۸ بهمن سال گذشته به این سو را ثبت کرد. شاخص هم وزن در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۲۰ هزار و ۸۸۹ واحد پائین‌تر ایستاد و به رقم ۳۹۶ هزار و ۹۸۱ واحد رسید و بازدهی منفی ۵ درصدی را ثبت کرد.

افزایش میانگین هفتگی ارزش معاملات

در هفته اخیر، کمترین رقم ارزش معاملات کل در روز یک‌شنبه بود که ارزشی معادل ۴ هزار و ۷۹۹ میلیارد تومان داشت و بالاترین رقم هفته –مطابق هفته‌های اخیر- روز دوشنبه محقق شد که به رقم ۲۷ هزار و ۹۱۸ میلیارد تومان بالغ شد.

میانگین ارزش معاملات کل هفته ۱۶ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۱۰ هزار و ۳۸۰ میلیاردی هفته پیشین، افزایش ۵۸ درصدی داشته است.

بورس

در این هفته، میانگین ارزش معاملات خرد بورس ۳ هزار و ۱۱۲ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۲۷۶ میلیاردی هفته پیشین، افت ۵ درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته ۳ هزار و ۸۲۱ میلیارد تومان بود که در روز ‌شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز ‌‌چهارشنبه برمی‌گردد که ۲ هزار و ۴۷۳ میلیارد تومان بود.

افت ۱۱ درصدی میانگین ارزش صف‌های فروش

میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر ۳ هزار و ۴۰۱ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین ۴۴۸ میلیارد تومان کمتر بود و افت ۱۱ درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته ۳ هزار و ۴۸۶ میلیارد تومان بود که در روز چهارشنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز ‌‌سه‌شنبه برمی‌گردد که ۳ هزار و ۲۹۹ میلیارد تومان بود.

رشد ۹۳ درصدی میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید

میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر ۱۶۶ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته ۸۰ میلیارد تومان بیشتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید ۹۳ درصد افزایش یافته است. بالاترین رقم هفته ۲۳۵ میلیارد تومان بود که در روز یک‌شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز چهارشنبه برمی‌گردد که ۱۲۱ میلیارد تومان بود.

افزایش میانگین خروج پول حقیقی

در روز چهار‌شنبه برای ششمین روز متوالی شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم و بیشترین رقم خروج در هفته اخیر ثبت شد. در مجموع کل هفته هزار و ۸۷۷ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین هفته خروج پول حقیقی ۳۷۵ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین رشد ۶۷ درصدی داشته است.

 

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه