رئیسی:

ملت و جامعه ما نه حق عقب‌نشینی دارد نه در جا زدن

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه تحول انقلاب باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: ملت ایران حق عقب نشینی و درجا زدن را ندارد تنها باید در مسیر تعالی و رشد قدم بردارد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای اداری استان گیلان ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س)، بیان کرد: از کادر پزشکی و درمانی استان گیلان و کشور به دلیل مجاهدت در حفظ سلامت مردم و مبارزه با ویروس منحوس داشتند، قدردانی می‌کنم.

وی ضمن قدردانی از کمک‌های مومنانه مردم و لبیک به ندای رهبری، افزود: به واسطه یک مؤلفه بعضی از ایام و روزها در اذهان عمومی خاص می‌شوند که دهه فجر و ۲۲ بهمن نمونه‌ای از این روزها است که دست قدرت الهی را می‌توان در آن مشاهده کرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن جلوه قدرت الهی بود، تأکید کرد: ملت ایران مقابل ستمگران و قدرت‌های سلطه گر به پشتوانه همین قدرت پیروز شد.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه امام تحول خواه و تحول گرا بود، تصریح کرد: امام راحل به دنبال تحول در اخلاق، عمل و بخش‌های مختلف کشور بود و وابستگی ایشان را رنج می‌داد. استقلال در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برای ملتی که از خفقان رنج می‌برد، نعمت الهی محسوب می‌شد.

پویایی اقتصادی و اجتماعی و سیاسی نیازمند حرکت جهادی و انقلابی است

وی با تأکید بر اینکه تحول انقلاب باید همواره مورد نظر باشد، افزود: ملت و جامعه ما نه حق عقب نشینی دارد نه در جا زدن، تنها باید در مسیر پیشرفت و ارتقای جایگاه انقلاب و نظام اسلامی حرکت کند.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: همواره باید در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی رو به جلو حرکت کنیم و پویایی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جامعه باید به سمت بهتر شدن حرکت کند، ادامه داد: ممکن از است در این مسیر با موانعی نیز برخورد کنیم اما این موانع نباید انحرافی در حرکت جامعه ایجاد کند بلکه باید با حرکت مجاهدانه آن را برطرف کنیم و در این راه رزمندگان دوران دفاع مقدس الگوبرداری کنیم.

حجت الاسلام رئیسی در ادامه با اشاره به اینکه دشمن به از بین بردن فرصت‌ها و ظرفیت‌ها برای ملت ایران است، تأکید کرد: باید با حرکت انقلابی بر مبنای اراده پولادی و بر اساس اخلاص و عشق الهی حرکت کرد.

وی اضافه کرد: ما در محضر شهدا هستیم و انتظار شهدا و خانواده شهدا و انقلابیون و دغدغه مندان این است برای بهبود شرایط کار مجاهدانه انجام دهیم.

رئیس دستگاه قضا در ادامه خطاب به مدیران با اشاره به اینکه امروز ما در حوزه هسته‌ای پیشرفت بیشتری نسبت به حوزه اقتصادی داشته‌ایم، افزود: دشمن نمی‌خواست ایران اسلامی در حوزه هسته‌ای به کوچک‌ترین پیشرفتی دست یابد.

وی همچنین به پیشرفت‌های حوزه نظامی و دفاعی و تحریم‌های دشمنان در این زمینه نیز اشاره و با بیان اینکه دشمن به دنبال این بود که ما به هیچ توانمندی در این بخش‌ها نرسیم، ادامه داد: امروزه ده‌ها رزمایش از سپاه و ارتش برای کشور تولید قدرت کرده. علی رغم تمام محدودیت‌ها نیروهای مسلح در حوزه دفاعی اقتدار آفریدند.

ضرورت بهره مندی از نیروهای جوان برای رفع مشکلات

رئیس دستگاه قضا با اشاره به مشکلات مطرح شده در جلسه امروز در زمینه منابع طبیعی، حفظ جنگل و عرصه‌های طبیعی، تصریح کرد: باید با کاشت درخت و اقدامات دیگر نسبت به حفظ جنگل‌های استان اقدام کرد.

وی در ادامه به موهبت‌های طبیعی موجود در استان گیلان اشاره و با بیان اینکه مهمترین سرمایه گیلان نیروی انسانی کارآمد و متراکم، جوان تحصیل کرده و آماده خدمت است، تأکید کرد: مدیران باید بهره وری را بالا برده و از نیروی انسانی در جهت گره گشایی از زندگی مردم بهره ببرند.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه مشکلات گیلان در بخش‌های مختلف نگران کننده است، با طرح این سوال که آیا رفع این مشکلات سخت است، گفت: اینکه تولید را در استان بالا برده و موانع را رفع کنیم و جنگل را به عنوان گنجینه ملی حفظ کنیم کار شدنی است.

وی با اشاره به اینکه ارتباطات ناسالم و زد و بندها در ادوار مختلف وجود داشته است، ادامه داد: این مشکل مربوط به یک دولت نیست و باید جلوی دست اندازی به جنگل را بگیریم و مدیران متخلف باید به صورت دو برابر مجازات شوند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه