تعیین محدودیت سنی و تحصیلی برای نامزدهای ریاست جمهوری ۱۴۰۰

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: اگر هیأت مدیره مجلس تغییرات انتخابات ریاست جمهوری را مصوب کند، در شرایط کاندیداهای ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و سن ۴۰ تا ۷۵ سال ضروری خواهد شد.

علی حدادی در نشست مطبوعاتی روز پنجشنبه ۳۰ بهمن خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: ثبت نام شوراهای شهر از ۲۰ اسفند  آغاز و تا ۲۶ این ماه ادامه دارد و ثبت نام کاندیداهای شوراهای روستا نیز از ۱۶ فروردین سال آینده آغاز و  تا ۲۱ همین ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه قرار است اصلاحاتی در قانون انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ اعمال شود، ادامه داد: در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اصلاح انتخابات ریاست جمهوری انجام شده و اگر هیأت مدیره مجلس این تغییرات را مصوب کند، در شرایط کاندیداهای ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و سن ۴۰ تا ۷۵ سال ضروری خواهد شد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه آیا داشتن تحصیلات کارشناسی ارشد مانع از حضور افراد با تجربه در عرصه رقابت نخواهد شد، توضیح داد: نمی‌توانیم بگوییم کسی که علم کافی ندارد می‌تواند در سطوح عالی کشور فعالیت کند.

حدادی اضافه کرد: وقتی در شرایط کاندیداهای شوراهای شهر و روستا داشتن مدرک تحصیلی لحاظ می‌شود، برای ریاست جمهوری که بالاترین مقام اجرایی کشور است، این معیار ضروری به نظر می‌رسد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه