حمله شدید یک روزنامه به احمدی‌نژاد

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: فردی که مقررات ثبت‌نام در وزارت کشور برای رئیس‌جمهور شدن را زیر پا گذاشت، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.کسی که به قانون بی‌اعتنایی و حتی بعد از ثبت‌نام از تریبون آزاد در محل وزارت کشور اعلام می‌کند اگر صلاحیتش تأیید نشود انتخابات را قبول ندارد، چگونه می‌تواند مصلحت کشور را تشخیص بدهد و چگونه همچنان حق دارد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام باشد؟

این روزنامه در ادامه آورده است: همین شخص، روز بعد از ثبت‌نام به منطقه لارستان فارس سفر می‌کند و با برنامه‌ریزی قبلی عده‌ای را جمع کرده و با نمایش استقبال و جشن مردمی تبلیغات انتخاباتی به راه می‌اندازد و عوامل و ایادی او فیلم این نمایش تبلیغاتی را در فضای مجازی منتشر می‌کنند.

این اقدام از چند جهت، خلاف قانون است؛ تجمع بدون مجوز، تبلیغات انتخاباتی قبل از زمان قانونی، ایجاد تجمع در شرایط ممنوعیت کرونایی و فریب دادن افکار عمومی با شگردهای تبلیغاتی و سخنان تحریک‌آمیز. با این اقدامات خلاف قانون چرا برخورد نمی‌شود؟ این بی‌قانونی آیا از عقبه‌ای برخوردار است که ما از آن مطلع نیستیم یا از عوارض عدم پای‌بندی مسئولان به وظایف قانونی‌شان است؟

این روزنامه افزود: در این میان، تکلیف قانون و مصالح ملی چه می‌شود؟رسانه ملی که متعلق به عموم مردم است، برای بعضی از داوطلبان ریاست جمهوری در سال‌ها و ماه‌های گذشته، خاصه خرجی‌های زیادی کرده است. این خاصه خرجی قطعاً در سرنوشت انتخابات اثرگذار خواهد بود و از مصادیق تبعیض و اقدامات خلاف قانون است. انتخاباتی که با این اقدامات خلاف قانون همراه باشد، آیا می‌تواند تضمین‌کننده‌ اجرای قانون برای اداره کشور باشد؟!

احمدی نژاد

این روزنامه در مطلبی دیگر نیز نوشت: محمود احمدی‌نژاد در روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت بعد از ثبت‌نام داوطلبی خود برای ریاست جمهوری در وزارت کشور گفت اگر ردصلاحیت شوم، انتخابات را قبول نخواهم داشت. وی در سال ۱۳۸۸ در مناظره تلویزیونی تبلیغات انتخاباتی به حجت‌الاسلام کروبی اعتراض کرده بود که: «شما انتخابات را زیر سوال می‌برید آقای کروبی. سیستمی که شما خودتان چند بار با آن انتخاب شده‌اید. من تعجب می‌کنم سیستمی را که شما با آن رئیس مجلس شده‌اید زیر سوال می‌برید.» این تضاد آشکار، این روز‌ها در فضای مجازی دستمایه تمسخر احمدی‌نژاد توسط کاربران شده است. آنها می‌پرسند کسی که با همین سیستم انتخابات دو بار رئیس‌جمهور شده، چگونه حالا می‌گوید انتخابات را قبول ندارم؟

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه