مسئولین باید بی‌طرف رفتار کنند

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری اعلام کرد: آمادگی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سالم وجود دارد و همه مسوولان دولتی باید به وظایف قانونی خود عمل کنند و به طور کامل بی‌طرف باشند.

محمود واعظی روز دوشنبه در حاشیه نخستین دوره جایزه ملی جوان نوآور ماندگار درباره فضای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تاکید کرد: ما خوشبین هستیم انتخابات، انتخابات خوبی خواهد بود. انتخاباتی بدون مشکل، امن و سالم که مورد رضای خداوند و مورد قبول مردم باشد.

وی افزود: امیدوار هستیم با مشارکت خوبی که داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در ثبت نام داشتند و از طرفی ترکیبی (اسامی نامزدها) هم که از سوی شورای نگهبان اعلام می‌شود همه سلایق در کشور بتوانند به نامزدهای خود رای بدهند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند همه ما چه دولت و چه مردم باید تلاش کنیم مشارکت حداکثری در انتخابات را شاهد باشیم.

واعظی با یادآوری این که نتیجه مشارکت حداکثری فقط در داخل کشور نیست، تاکید کرد: درست است که نتیجه مشارکت حداکثری در کشور انسجام، وحدت و همدلی است اما مهم تر این است که پیام بسیار مهمی را به خارج از کشور به ویژه آن کسانی که در حال توطئه برای تضعیف نظام اسلامی ما هستند، بدهیم.

وی همچنین اظهارکرد: به نظر می‌رسد تلاش همه این است که به این سمت پیش برویم.

انتخابات

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در پاسخ به این سوال که اگر مسوولان دولتی در انتخابات دخالت کنند آیا با آنها برخورد می‌شود، خاطرنشان کرد: حتما برخورد می‌شود، دولت برگزارکننده انتخابات است و رئیس‌جمهوری بارها به صراحت اعلام کرده است که ما تضمین می‌کنیم انتخاباتی سالم، امن برگزار شود و حتی سلامت شرکت‌کنندگان و مردمی که رای می‌دهند نیز در نظر می‌گیریم.

واعظی تصریح کرد: بر همین اساس همه مسوولان دولتی باید به وظایف قانونی خود عمل کنند و ۱۰۰ درصد بی‌طرف باشند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان دوره‌ای انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی و دومین میان دوره‌ای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه برگزار می‌شود.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه