ورود مجلس به ماجرای شکستن دست یک خبرنگار

رئیس مجلس به کمیسیون‌های بهداشت و اصل ۹۰ برای رسیدگی به درگیری مأمور دانشگاه شهید بهشتی با یک خبرنگار مأموریت داد.

علی خضریان نماینده تهران در مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه 29 اردیبهشت)قوه مقننه و در تذکر شفاهی، گفت: متأسفانه باخبر شدم یکی از خبرنگاران خانم به نام فائزه مومنی که برای تهیه گزارش از نحوه واکسیناسیون و ادعای وزارت کشور درباره اعلام کد واکسن‌ها گزارش تهیه می‌کرد، دچار آسیب و شکستگی انگشت دست شد.

وی ادامه داد: متأسفانه حراست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در زمان خروج این خبرنگار تصور می‌کرد او اطلاعات و اخباری تهیه کرده که مناسب نیست، از این رو با خبرنگار درگیر شد و در نهایت انگشتان دست این خانم آسیب دید و شکسته است و در حال حاضر در دستان او پیچ و مهره کار گذاشته شده است.

مجلس

نماینده تهران در مجلس بیان کرد: متأسفم برای مسئولین دانشگاه شهید بهشتی که تاکنون به صورت رسمی از جامعه خبری و رسانه‌ای کشور عذرخواهی نکرده‌اند. از آقای نمکی وزیر بهداشت درخواست دارم به سرعت به این موضوع رسیدگی کند و با متخلفین برخورد شود، همچنین گزارش شفافی به مجلس و کمیسیون بهداشت ارائه شود در غیر این صورت مجلس با این موضوع به صورت جدی برخورد می‌کند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: چنین برخوردی با خبرنگارانی که با مشقت و سختی به دنبال بررسی مسائل و اطلاع‌رسانی به افکار عمومی هستند، قابل پذیرش نیست. از کمیسیون بهداشت و درمان می‌خواهیم پیگیر این گزارش باشند، همچنین کمیسیون اصل 90 در صورتی که شکایتی در این زمینه دریافت کرد به آن رسیدگی کند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه