اسامی کاندیدا‌های شورای ائتلاف نیمه دوم خرداد اعلام می‌شود

رسولی در رابطه با زمان اعلام لیست نهایی شورای ائتلاف در انتخابات پیش رو گفت: سیاست ما در حوزه‌های انتخاباتی در هر سطحی از جمله ریاست‌جمهوری و شورای شهر متفاوت است و بر اساس پروتکل‌ها حرکت خواهیم کرد و عجله‌ای هم برای معرفی لیست نهایی شورای ائتلاف نداریم چرا که رقبای مقابل ما دست به تخریب می‌زنند و طبق زمانبندی عمل خواهیم کرد.

سخنگوی ائتلاف نیروی انقلاب با اشاره به پایان ثبت‌نام افراد در سامانه شورای ائتلاف گفت: براساس زمانبندی طراحی شده، لیست نهایی کاندیدا‌ها در نیمه دوم خرداد ماه اعلام خواهد شد.

 ابراهیم رسولی امروز در ادامه نشست خبری خود با عنوان «تشریح فرایند فهرست نهایی شورای شهر تهران» اظهار کرد: همانطور که اعلام شده است تمام کاندیدا‌هایی که بخواهند وارد لیست نهایی شورای ائتلاف شوند باید فرآیند اعلام شده از سوی این شورا را بگذرانند و خارج از این فرآیند هیچ گروه و فرد وارد نخواهد شد و اینگونه نیست که افراد در دقیقه ۹۰ وارد این لیست شوند و ما در این زمینه بنابر تصمیم شورای ائتلاف مقابله خواهیم کرد و مانع ورود این افراد و گروه‌ها خواهیم شد.

وی تصریح کرد: با گروه‌های مختلف و احزاب در تعامل هستیم و سعی خواهیم کرد با وفاق به جلو حرکت کنیم و در صورتی که نیاز باشد سیاست اشتراک صفر را در شورای ائتلاف به تصویب خواهیم رساند که بر اساس این تصمیم هیچ یک از افراد و کاندیدا‌هایی که در فهرست نهایی شورای ائتلاف قرار بگیرند، حق ندارند در سایر گروه‌ها و لیست‌های انتخاباتی شورای شهر تهران قرار بگیرند.

انتخابات

سخنگوی ائتلاف نیروی انقلاب گفت: در صورت صلاحدید طی دو هفته آینده تصمیم اشاره شده در شورای ائتلاف اخذ و اجرا خواهد شد و آن را اعلام خواهیم کرد که هیچ یک از گروه‌ها و احزاب حق ندارند از نام کاندیدا‌های شورای ائتلاف استفاده کنند و از اسم آن‌ها برای لیست خود استفاده کنند.

رسولی با بیان اینکه هر کسی که شایستگی و توانمندی لازم و کارآمدی مدنظر را داشته باشد در لیست نهایی شورای ائتلاف در انتخابات پیش‌رو قرار خواهد گرفت همچنین در مورد سرلیستی شورای ائتلاف هیچ مشکلی وجود ندارد و افرادی که مطرح می‌شوند از جمله آقایان چمران و سروری هر دو بزرگوار هستند و تجربیات لازم را دارند، اما بحث ما به هیچ عنوان سرلیستی، وسط‌لیستی یا ته‌لیستی نیست و تأکید ما بر این است که افراد کارآمد و شاخص در لیست قرار بگیرند و در واقع افرادی که در لیست نهایی شورای ائتلاف قرار گیرند به طور مستقیم و غیرمستقیم و با نظر مردم وارد این لیست خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا شب گذشته ۹۲ هزار نفر از اقشار، گروه‌ها و احزاب مختلف در سامانه شورای ائتلاف ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: از امروز نیز فرآیند بررسی کاندیدا‌ها آغاز و ۶۳ نفر در نهایت به شورای ائتلاف معرفی و سرانجام لیست ۲۱ نفره کاندیدا‌های شورای ائتلاف در ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران مشخص می‌شوند.

سخنگوی ائتلاف نیروی انقلاب با تاکید بر اینکه از گروه‌ها و اقشار مختلفی دور میز ائتلاف قرار دارند، گفت: در این دوره از مدیریت شهری تلاش خواهیم کرد افرادی کارآمد و متخصص وارد شورای شهر تهران شوند.

رسولی در پاسخ به این پرسش که آیا گزینه‌ای از سوی شورای ائتلاف برای شهردار پایتخت نیز بررسی شده است یا خیر گفت: در این خصوص هنوز ما وارد نشدیم علاوه بر اینکه در این بخش سیاستگذاری داریم، اما انتخاب شهردار حق اعضا است و قاعدتاً مطالعاتی در این بخش صورت گرفته و خواهد گرفت، اما بگذاریم شورا تشکیل و بعد از آن در زمان مشخص در رابطه با گزینه شهردار تهران صبحت خواهد شد.

وی ادامه داد: همکاران ما در جریان نیروی انقلاب در شورای ائتلاف ماهاست که به صورت جهادی در جلسات حاضر می‌شوند و در واقع وقت خانواده و تفریح خود گذشته و در این جلسات حضور پیدا می‌کنند که یک کار پیچیده‌ای است، اما قابل تقدیر است.

سخنگوی ائتلاف نیروی انقلاب با تأکید بر اینکه افرادی که در لیست نهایی شورای ائتلاف حضور خواهند داشت فرآیند این شورا را طی می‌کنند، گفت: قطعا افرادی که در شورای ائتلاف هستند هیچ وقت حیثیت خود را نخواهند فروخت و تلاش آن‌ها بر این بوده که افراد کارآمد و متخصص وارد شورای شهر شوند که البته روز‌های اخیر اظهارات متعددی از افراد داشته‌ایم، اما هر کسی می‌تواند در این زمینه صحبتی کند، اما حرف ما بر این است که به هیچ عنوان سهمیه‌ای خارج از فرآیند به شورای ائتلاف به افراد و گروه‌ها نخواهیم داد.

رسولی در رابطه با زمان اعلام لیست نهایی شورای ائتلاف در انتخابات پیش رو گفت: سیاست ما در حوزه‌های انتخاباتی در هر سطحی از جمله ریاست‌جمهوری و شورای شهر متفاوت است و بر اساس پروتکل‌ها حرکت خواهیم کرد و عجله‌ای هم برای معرفی لیست نهایی شورای ائتلاف نداریم چرا که رقبای مقابل ما دست به تخریب می‌زنند و طبق زمانبندی عمل خواهیم کرد و از ساعت ۸ صبح امروز مجمع عمومی به ۳ برابر لیست نهایی یعنی ۶۳ نفر رأی خواهد داد و تا ۱۳ خرداد این ۶۳ نفر مشخص و به هیئت انتخابی شورای ائتلاف معرفی می‌شوند که در نهایت در نیمه خرداد ماه لیست آماده و اعلام خواهد شد.

وی در رابطه با حضور مهدی چمران در لیست شورای ائتلاف نیز گفت: آنچه که ما از چمران می‌دانیم این است که وی آدم بسیار باتجربه‌ای است و حتی در بسیاری از جلسات از دوستان جوان ما پیش‌قدم‌تر هستند اگرچه در شورای ائتلاف یکی از اصول ما جوانگرایی است، اما این مسئله به معنای حذف با تجربه‌ها نیست، اما در این مسیر نیز محدودیت‌هایی ایجاد کرده‌ایم و بر همین اساس است که در شورای ائتلاف تاکید کرده‌ایم که ۵ نفر از با تجربه‌ها در کنار جوانان برای حضور در شورای شهر حضور پیدا کنند که این باعث افزایش بهره‌وری در امورات خواهد شد.

سخنگوی ائتلاف نیروی انقلاب درباره فعالیت شورای ائتلاف در استان‌های مختلف نیز گفت: در این بخش نیز براساس برنامه‌ریزی شورای ائتلاف تهران هیچ دخالتی را در شورای استان‌ها نخواهد داشت و در واقع هر شورای ائتلاف استان لیست کاندیدا‌های خود را اعلام خواهد کرد و در صورتی که اختلافی وجود داشته باشد، شورای ائتلاف تهران وارد خواهد شد.

رسولی با ابراز تأسف از برخی از اظهارنظر‌هایی که در چند ماه گذشته درباره ورود قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری داشته‌اند، گفت: پیش از این و در یک سال گذشته اعلام می‌کردند که رئیس مجلس می‌خواهد وارد انتخابات ریاست جمهوری شود و کار‌های وی برای ورود به این عرصه است، اما با عدم ثبت‌نام قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری، روسیاهی به زغال ماند ضمن اینکه نمایندگان مجلس بر این مسئله تاکید دارند که کمک کنند تا وضعیت مردم تغییر کند و براین اساس عمل خواهند کرد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه