لاری:

آمار مرگ و میر کرونا در استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری است

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در استان زنجان بالاتر از متوسط کشوری بوده و در مجموع وضعیت بیماری در این استان ناپایدار و شکننده است.

 سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی درباره وضعیت کرونا در استان زنجان، اظهار کرد: میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در استان زنجان پایین تر از میانگین کشوری است، اما میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در استان بالاتر از متوسط کشوری بوده و در مجموع وضعیت بیماری در این استان ناپایدار و شکننده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۱۳۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان زنجان حضور دارند که ۲۱ نفر از آنها به دلیل شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی افزود: از نقاط قوت مدیریت اپیدمی در زنجان می‌توان به تشکیل همتایاران پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، انجام اقدامات ویژه در راستای حمایت از گروه‌های آسیب پذیر استان و اجرای موفق طرح شهید سلیمانی اشاره کرد.

لاری بیان کرد: ضمن تشکر از کادر درمان و سایر دستگاه‌های اجرایی استان زنجان امیدواریم با همکاری جدی مردم در عمل به دستورالعمل های بهداشتی شاهد پیشگیری از بروز خیز جدید بیماری باشیم.

وی گفت: با توجه از تاثیر جدی سفرهای بین شهری در افزایش شیوع بیماری از هموطنان می‌خواهیم در نوروز ۱۴۰۰ از هرگونه اقدام به سفر به شهرستان‌های استان زنجان خودداری کنید.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه