حریرچی:

جزئیات تعطیلی مشاغل در شهرهای قرمز و نارنجی اعلام شد

معاون کل وزارت بهداشت به بیان توضیحاتی درباره جزئیات تعطیلی مراکز و مشاغل در وضعیت قرمز پرداخت.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درباره جزئیات تعطیلی مراکز و مشاغل در وضعیت قرمز بیان کرد:  متاسفانه و با کمال تاسف از امروز ۲۵۷ مرکز شامل تمامی مراکز استان‌ها قرمز شدند و مجموع شهر‌های قرمز و نارنجی کشور به بیش از ۸۵ درصد رسید و شهر‌های آبی ۱۱ عدد هستند که کمتر از چند دهم درصد شهر‌ها است.

او ادامه داد: متاسفانه برخی از محدودیت‌هایی که درشهر‌های قرمز و نارنجی باید اعمال شود هنوز در این دوره اعمال نشده است.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه  مشاغل گروه دو در شهر‌های قرمز باید به مدت دو هفته تعطیل باشند، گفت:  این گروه شامل بوستان‌ها و مراکز تفریحی می‌شود همچنین، پاساژ‌ها و مراکز سربسته، بازار‌های سرپوشیده، مراکز خرید و فروش بزرگ، بازار‌های روز و موقت، مراکز شماره گذاری اتومبیل، آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، مراکز فروش لوازم آرایشی و بهداشتی، مراکز فروش فرش، موکت، کف پوش و لوازم خانگی، مراکز فروش لوازم کادویی، اسباب بازی، وسایل سرگرمی، مراکز فروش پوشاک کیف و کفش، آتلیه‌های عکاسی، مراکز فروش محصولات فرهنگی، مشاورین املاک، مراکز تهیه توزیع و طبخ مواد غذایی که شامل رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها می‌شوند، کاملا باید تعطیل باشند.

حریرچی افزود: مراکز فروش ملزومات ورزشی و بدن سازی، فروشندگان طلا و جواهر و نقره و فروش کالا‌های دست دوم و سمساری و آموزشگاه‌های رانندگی همه در شهر‌های قرمز باید تعطیل باشند.

فهرست مشاغل در شهرهای نارنجی

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه نظارت بر این تعطیلی ها بر عهده وزارت بهداشت و دستگاه مسئول وزارت صمت است، تصریح کرد: اتحادیه ها و انجمن های صنفی مجموعه همکار ما هستند تا این محدودیت ها اعمال شود و اگر تخلفی صورت می گیرد به وزارت صمت و دستگاه های مربوط اطلاع رسانی کنند.

او ادامه داد: مشاغل گروه سه در شهرهای نارنجی باید تعطیل باشند. این مشاغل شامل تالارهای پذیرایی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه های ورزشی، چایخانه ها و قهوه خانه ها در کل ساعات شبانه روز، آموزشگاه های موسیقی و زبان با حضور ۱۰ نفر و موزه ها و تئاتر و مهدهای کودک هستند.

معاون کل وزیر بهداشت افزود: به عنوان دستگاه ناظر گله داریم در شهرهایی که به عنوان شهر قرمز چند روز پیش معرفی شده اند خصوصا مراکز استان ها و تهران هنوز تعطیلی ها اعلام نشده است و خیلی از پاساژها، بنگاه ها و مراکز خرید که باید تعطیل باشند، هنوز باز هستند. مردم این موارد تخلف را به دستگاه های نظارتی اعلام تا دستگاه ها این تخلفات را پیگیری کنند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه