دغدغه علما و متدنین در باره دوچرخه سواری زنان را باید محترم شمرد

یک نماینده اصولگرای استان اصفهان در مجلس معتقد است که زنان باید دور از دید مردان دوچرخه‌ سواری کنند.

رحمت‌الله فیروزی پوربادی در گفت‌وگو با  سایت «انتخاب» در پاسخ به پرسشی درمورد انتقاد امام جمعه اصفهان به دوچرخه‌سواری زنان گفت: موضوع دوچرخه‌سواری زنان بیشتر دغدغه علمای دینی و افراد و اقشار متدین جامعه است که باید آن را محترم شمرد و به نظر این افراد احترام گذاشت. ما باید این واقعیت را بپذیریم که جامعه ما یک عرفی دارد و باید این عرف در همه سطوح و موضوعات مختلف رعایت شود.

نماینده نطنز افزود: بانوان اگر به دوچرخه‌سواری علاقه‌مند هستند، می‌توانند این فعالیت را در جایی انجام بدهند که در معرض دید مردان نباشند و در این صورت دوچرخه‌سواری زنان مانعی ندارد.

وی ادامه داد: می‌توان محل‌ها و مکان‌هایی را منحصر به بانوان در نظر گرفت و ورود آقایان به این محل و اماکن را ممنوع کرد. به عنوان مثال می‌توان پارک‌هایی را با این هدف تجهیز کرد یا ساخت تا بانوان بتوانند در این پارک‌ها دوچرخه‌سواری کنند.

این نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش که برخی از منتقدان دوچرخه‌سواری زنان خواستار برخورد با زنان دوچرخه‌سوار شده و حتی خواستار جرم‌انگاری دوچرخه‌سواری زنان شده بودند، گفت: این مسأله باید بررسی شود و به صورت قانونی پیش رفت و جوانب آن را در نظر گرفت تا اگر شرایط برای این کار فراهم بود، چنین امکانی در نظر گرفته شود و اگر امکانپذیر نبود، راهکار دیگری را دنبال کنیم.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه