نگین ترابی روی کدام انگشتر بهتر می‌نشیند؟

مهدی ترابی دوباره به پرسپولیس بازگشته است.

سرانجام همانی شد که تصور نمی‌کردیم؛ بازگشت مهم‌ترین عامل قهرمانی پرسپولیس در لیگ قبل به تیم. اما سوال این است که با حضور ترابی در ترکیب چه تغییراتی حاصل می‌شود؟

۲ حالت پیش فرض ماست:

‌1: ترابی دقیقا در پست اصلی خودش بازی می کند، یعنی جایی که پهلوان است.جناح چپ بسان فصل قبل توپخانه اصلی می‌شود. سرعت خوب، قدرت وحشتناک حمل توپ، دریبلینگ بالا و مهمتر از همه شم بالای گلزنی. فصل قبل ۷ گل ۳ امتیازی زد. همکاری با آقایی، قدرت عجیبی به جبهه چپ می‌دهد. حواس حریف متوجه اوست و این یعنی خوش بحال سیامک و وحید در سمت راست. کانال های کناری رونده و گلزن.

در این صورت تکلیف پهلوان چیست؟ قطعا روی نیمکت نمی‌رود و تاکتیک یحیی بردن احسان به میانه است. تقریبا جای بشار. اگر در سمت راست با سیامک چفت شود، شاهد تکرار زوج بشار ‌و سیا خواهیم بود. پهلوان با انتقال به میانه و راست فرصت درخشش مجدد را دارد. به نظر شبیه بشار خواهد شد.

2: عیسی دیر می‌رسد. شاید یحیی ریسک کند و ترابی را به خط حمله ببرد یا کنار عبدی یا بغل وحید.ترابی محتاج فضاست و شاید این کار قابلیت هایش را به نصف کاهش دهد اما بدون شک قدرت گلزنی تیم را ۲ برابر می‌کند. (ریسک) شاید هم امیری به پست خودش برگردد اما ترجیح این است ترابی وینگر چپ باشد.۵- کلید قهرمانی شاید همین یک خرید باشد البته این به آن معنا نیست که از خرید دفاع مرکزی و هافبک بازی‌ساز صرف نظر شود. باخت اراک بخاطر مصدومیت ۲ مدافع اصلی بود. پس آمدن ترابی نباید حواس را پرت کند. با رد کردن امثال آرمان و مهدی‌خانی و حتی شجاعی جا برای خرید های جدید باید باز شود.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه