انتظارات از پوچتینو سرمربی جدید پاری‌سن ژرمن بالا است:

کار سخت در باشگاه مایه‌دارها

باشگاه پاریسن ژرمن مائوریتسیو پوچتینو را به تازگی استخدام کرده است.

 مائوریسیو پوچتینو سال 2016 و در یک مصاحبه گفته بود که مربیگری در پاری‌سن ژرمن یکی از رویاهای او است و البته همان زمان هم مطمئن بود روزی این رویا محقق می‌شود. او آن موقع تازه کارش را در تاتنهام شروع کرده بود و کمتر کسی تصور نمی‌کرد این مربی آرژانتینی بعد از حدود چهار سال روی نیمکت تیمی بنشیند که روزی هافبک آن بود. پوچتینو که 14 ماه پیش و پس از پنج سال حضور در تاتنهام از جمع سفیدپوشان لندنی جدا شد، حالا جانشین توماس توخل شده که با افتخارات زیادی از جمع پاریسی‌ها جدا شد. 
 این مربی 48 ساله که در فاصله سال‌های 2001 تا 2003 در خط میانی PSG بازی می‌کرد، باید روز چهارشنبه اولین تجربه مربیگری خود در این تیم را مقابل س انجام دهد. تیم تحت هدایت او در لندن اگرچه در آن پنج سال جز بالا نشین‌های لیگ جزیره بود و حتی تا فینال لیگ قهرمانان اروپا هم رفت، اما هیچ جامی به دست نیاورد. خود پوچتینو خوب می‌داند که هواداران پاری‌سن ژرمن و مدیریت تیم در کنار بازی زیبا، فقط با جام و قهرمانی خوشحال می‌شوند. به همین دلیل نگاهی کوتاه به چالش‌هایی انداخته‌ایم که این مربی با آن رو به رو است

میراث عالی توخل 
یکی از اولین چالش‌هایی که پوچتینو با آن روبرو است، میراث و عملکردی است که توماس توخل از خود به جا گذاشته است. طبق گزارش رسانه‌ها، قرارداد پوچتینیو با پاریسی‌ها 18 ماهه است و او باید در همین مدت کوتاه به خوبی خودش را ثابت کند. 
طی هشت فصل گذشته لوشامپیونه، پاریسی‌ها 7 قهرمانی متوالی را به دست آورده‌اند که سه قهرمانی آخرش توسط توخل به دست آمد. این تیم در حال حاضر با یک امتیاز کمتر از لیل و لیون در رده سوم است که چنین فاصله‌ای بین پاری‌سن ژرمن و رقبایش در سال‌های اخیر تا حدودی بی سابقه است. توخل علاوه بر سه قهرمانی در لوشامپیونه، توانست این تیم را به قهرمانی در جام حذفی و سوپرجام فرانسه هم برساند. او در 127 بازی که روی نیمکت این تیم نشست، 95 پیروزی به دست آورد و این یعنی 74 درصد بازی‌ها را با برد پشت سر گذاشت. همین آمار و ارقام، بار سنگینی روی دوش پوچتینو می‌گذارد. 

ارتباط با ستاره‌ها 
گفته می‌شود یکی از دلایل اخراج توخل، اختلافاتی بود که او با لئوناردو، مدیر ورزشی تیم داشت. با این حال توخل در بین ستاره‌های تیم پاریسی و به خصوص امباپه و نیمار، مربی محبوبی بود. بعد از اعلام خبر برکناری توخل، امباپه اولین بازیکنی بود که پیامی احساسی برای مربی سابقش نوشت. نیمار هم با وجود تمام جنجال‌هایی که همیشه دارد، رابطه خوبی با مربی آلمانی داشت. 
یکی از مهمترین و اولین کارهای پوچتینو این است که بتواند ارتباط گرمی با این بازیکنان داشته باشد. چگونگی بازی گرفتن پوچتینو از این دو ستاره، به خوبی می‌تواند روابط آینده بین آنها را شکل دهد. یکی از نقاط ضعف این فصل PSG، نداشتن مهاجم نوک است که با رفتن کاوانی این خلا به وجود آمد. نیمار و امباپه بازیکنانی هستند که علاقه زیادی به دور زدن دفاع و خلق موقعیت‌های خطرناک دارند، اما هیچ کدام‌شان خصوصیات بازیکنی همچون کاوانی را ندارند. در صورتی که پوچتینو بتواند این مشکل را حل کند، دو ستاره تیمش به مراتب با فراغ بال بیشتری در زمین ظاهر می‌شوند. 
البته از همین حالا طرفداران این تیم منتظر نقل و انتقالات زمستانی هستند تا پوچتینو نام بازیکنان مدنظرش را به مدیران بدهد. آنچه مشهود است بازیکنان خط میانی پاریسی‌ها به هیچ وجه در حد و اندازه نیمار و امباپه نیستند. به همین دلیل، مالکان متول قطری این تیم اگر می‌خواهند در UCL به موفقیت برسند باید در پنجره پیش‌رو بیش از همیشه فعال باشند.

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه