چهارده سال پس از گل تاریخی نکونام/عکس

چهاردهمین سالگرد گل تاریخی جواد نکونام به لباس اوساسونا به تیم بوردو در مرحله یک شانزدهم نهایی جام یوفاست.

مسابقات جام یوفا که چند سالی است به لیگ اروپا تغییر نام داده است، همیشه صحنه جدال تیم های مطرحی بوده است که در راه رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا بازمانده و در تلاش بودند تا شایستگی های خود را در دومین جام معتبر قاره سبز رقم بزنند.

چهارده سال پیش و در این روز، تیم های اوساسونا و بوردو دیدار برگشت خود در مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا را در پمپلونا برگزار کردند. دیداری که با هنرنمایی جواد نکونام در آخرین ثانیه های بازی به سود اوساسونا به پایان رسید.

 

چهارده سال پس از گل تاریخی نکونام/عکس


اوساسونا که در بازی رفت در خانه بوردو فرانسه به نتیجه تساوی بدون گل رسیده بود، در دیدار برگشت و در حضور بیش از 25 هزار تماشاگر ورزشگاه السادر از این تیم فرانسوی پذیرایی کرد.این بازی با قضاوت دومنیکو مسینا برگزار شد. یاران نکونام گرچه برتری محسوسی نسبت به مهمان خود داشتند اما نتوانستند در طول 90 دقیقه بازی کاری از پیش ببرند تا بازی با نتیجه بدون گل به اتمام برسد. این نتیجه باعث شد تا چهره پیروز میدان پس از جدال در دو وقت اضافه 15 دقیقه مشخص شود .

 

چهارده سال پس از گل تاریخی نکونام/عکس


نیمه نخست وقتهای اضافه نیز بدون رد و بدل شدن گل به اتمام رسید تا تیم پیروز در 15 دقیقه دوم وقتهای اضافه مشخص شود. در این نیمه نیز دو تیم تا دقیقه پایانی نتوانستند گلی را به ثمر برسانند اما در دقیقه 120 این دیدار جواد نکونام فرشته نجات اوساسونا شد.

در حالیکه تماشاگران حاضر در استادیوم خود را مهیای ضربات پنالتی کرده بودند، یک ارسال از سمت چپ خط حمله اوساسونا با پرواز بلند جواد نکونام همراه شد و او با یک ضربه سر دیدنی تیمش را در دقیقه 120 به گل رساند. نکونام با گلی که وارد دروازه حریف کرد تیمش را به دور بعد رقابتهای جام یوفا برد.

 

چهارده سال پس از گل تاریخی نکونام/عکس


صفحه رسمی باشگاه اوساسونا در توئیتر با بازنشر ویدیوی گل تاریخی نکونام نوشته است: «که چهارده سال از این شگفتی جواد نکونام می گذرد. در آن فصل اوساسونا به دیدار نیمه نهایی لیگ یوفا نیز صعود کرد.» نکونام در آن زمان به سایت رسمی اوساسونا گفته بود که از خوشحالی تا صبح نتوانسته است بخوابد.

 

چهارده سال پس از گل تاریخی نکونام/عکس

 

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه