لیگ جهانی کاراته وان استانبول/سه طلا و چهار برنز در انتظار کاراته ایران

سجاد گنج زاده ملی پوش کشورمان توانست با شکست حریفان به فینال وزن مثبت ۸۴ کیلوگرم آقایان برسد.

دومین روز از  اولین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در سال 2021، امروز(شنبه- 23 اسفندماه) در استانبول ترکیه پیگیری شد و سجاد گنج‌زاده در روز درخشان نمایندگان ایران و پس از حضور رزیتا علیپور و ذبیح‌الله پورشیب سومین فینالیست کاراته ایران لقب گرفت.

سجاد گنج‌زاده در وزن 84+ کیلیوگرم، ابتدا با نتیجه 5 بر 2 طارق طاها محمود، قهرمان امیدهای جهان در سال 2019 از مصر را شکست داد. او در مرحله دوم نیز با اقتدار و با نتجه 7 بر صفر از سد لوکا کاستا از بلژیک عبور کرد.

نماینده شایسته کاراته ایران در مرحله نیز با نتیجه 8 بر صفر از سد الکسیس وچیتس، قهرمان امیدهای اروپا در سال 2018 از بلاروس را شکست داد و به دیدار نیمه‌نهایی صعود کرد.

گنج‌زاده در این مرحله نیز پس از تساوی صفر-صفر مقابل گوگیتا آرکانیا از گرجستان، در هانتی(رای داوران) به برتری رسید و فینالیست شد تا فردا برای کسب نشان طلا به مصاف رضوان تالیبوف از اوکراین برود.

در رقابت‌های، رزیتا علیپور در وزن 61- کیلوگرم بانوان و ذبیح‌الله پورشیب در وزن 84- کیلوگرم به دیدار نهایی صعود کردند و شیما آل‌سعدی نیز به دیدار رده‌بندی راه یافت.

روز گذشته نیز علی اصغر آسیابری در وزن 75- کیلوگرم، سارا بهمنیار در وزن 50- کیلوگرم و فاطمه صادقی در کاتای انفرادی بانوان به دیدار رده‌بندی رسیده بودند. 

تمامی مسابقات نهایی و رده‌بندی، فردا برگزار خواهد شد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه