تیم ملی باید در بحرین بجنگد

شکایت ایران از AFC در دادگاه عالی ورزش در کوتاه مدت تغییری در برنامه‌ریزی انتخابی جام جهانی ایجاد نکرد و تیم ملی اکنون باید با بازی در آب و هوای گرم و شرجی بحرین، گلیمش را از آب بیرون بکشد.

 بعد از گذشت حدود دو ماه از تصمیم بحث‌برانگیز کنفدراسیون فوتبال آسیا در اعطای میزبانی بازی‌های گروه ایران در انتخابی جام جهانی به بحرین، روز گذشته دادگاه داوری ورزش در واکنش به شکایت ایران و درخواست برگزار نشدن موقت بازی‌ها، واکنش منفی نشان داد.

طبق نظر CAS که مطابق به لایحه دفاعی AFC است، توقف بازی‌ها تا زمان صدور رای در پرونده اصلی که با محورت «صلاحیت نداشتن دبیرخانه AFC در اعطای میزبانی به بحرین» دنبال می‌شود، موجب از دست رفتن زمان کافی برای برگزاری انتخابی جام جهانی می‌شود.

در نتیجه AFC رسیدگی به این پرونده را از برگزاری مسابقات در زمان مقرر جدا کرده و پرونده سیر معمول و عادی خود را طی خواهد کرد که باعث می‌شود بازی‌ها در زمان مقرر در بحرین برگزار شود. ایران هم مجبور است از قوانین تبعیت کند و در این مسابقات حاضر شود.

تیم ملی

مشاور عالی حقوقی رییس فدراسیون فوتبال در واکنش به این تصمیم دادگاه داوری ورزش گت: فشردگی مسابقات و لزوم به اتمام رسیدن بازی‌ها در زمان مدنظر AFC سبب شد CAS درخواست ما را نپذیرد. در حال حاض AFC تا ۱۷ می (۲۷ اردیبهشت) فرصت خواسته تا لایحه دفاعیه‌اش را در پرونده اصلی ارائه بدهد. از طرفی از ۳ ژوئن (۱۳ خرداد) هم مسابقات شروع می‌شود. یعنی فقط ۱۵ روز بین ارائه لایحه AFC تا شروع مسابقات زمان داریم و این کارمان را سخت می‌کند. شرایط به شکلی است که کارمان برای امیدواری به صدور رای قبل از شروع رقابت‌های مرحله گروهی سخت شده است، البته بحث ناامیدی نیست زیرا با امیدواری جلو رفتیم.

طبق گفته وکیل ایران در پرونده شکایت از AFC، شانس کمی برای جلوگیری از برگزاری بازی‌ها در بحرین باقی مانده و طبیعتا امیدی هم به این اتفاق نیست و به نظر می‌رسد دادگاه عالی ورزش زمانی رای خود را درباره این پرونده اعلام کند که بازی‌ها در بحرین برگزار و حتی خاتمه یافته است!

با توجه به وضعت کنونی، سرمربی تیم ملی راهی جزیره کیش شده تا از محل اردوی این تیم پیش از اعزام به بحرین بازدیدی داشته باشد و شرایط را برای آماده‌سازی تیمش در آب و هوای مشابه با این کشور بررسی کند.

نکته حائز اهمیت در اتفاقات اخیر، رسیدگی قانونی به اقدام AFC و از طرفی انجام تدارکات لازم برای آماده‌سازی تیم ملی برای کسب نتایج مناسب در انتخابی جام جهانی است که می‌تواند در آینده باعث احقاق حقوق ایران در مواردی مانند میزبانی‌های بین‌المللی و همین‌طور ادامه امیدواری ایران برای کسب سهمیه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شود.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه