امیری و نعمتی، مدافع کناری می‌مانند؟

کادر فنی پرسپولیس برای بازی‌های لیگ قهرمانان تغییراتی در ترکیب خود ایجاد کرد که مهمترین‌هایش بردن سیامک نعمتی و وحید امیری یک خط عقب‌تر و بازی دادن به آنها در خط دفاعی بود.

 این تغییر هم از جهت آن صورت گرفت که ترافیک بازیکن در خط میانی و حمله زیاد شده بود هم اینکه با حضور نعمتی و امیری در خط دفاعی قدرت تیم در کانال‌های کناری در فاز حمله بیشتر می‌شد. البته برای دفاع چپ یک توجیه محکمتر هم وجود داشت و آن غیبت سعید آقایی و فرشاد فرجی در سفر به هند بود.

حالا و در بازگشت به مسابقات لیگ برتر پرسپولیس دو بازی سرنوشت‌ساز مقابل سپاهان و استقلال در پیش دارد که می‌تواند در قهرمانی تأثیر مستقیم بگذارد که حتماً برای کادر فنی پرسپولیس حساسیت‌های بیشتری در خصوص چیدمان بهترین ترکیب به وجود آورده است.با در نظر گرفتن اینکه کادر فنی از عقب آوردن نعمتی و امیری تا حدود زیادی جواب گرفته هیچ بعید نیست در دو بازی آینده هم از این دو بازیکن در پست مدافع راست و چپ استفاده کند.

پرسپولیس

برای دفاع چپ که احتمالش خیلی بیشتر هم هست وقتی بدانیم سعید آقایی چیزی حدود چهار هفته دور از تیم بوده و در شرایط مسابقه نیست.جالب اینکه حتی اگر نعمتی و امیری هم یک خط عقب بیایند دغدغه‌های شیرین کادر فنی برای خط میانی تمام نخواهد شد چون جدا از اینکه از بین مثلث نوراللهی، سرلک و کامیابی‌نیا (در صورت سلامت هر سه نفر) یکی باید بیرون بماند از بین عالیشاه و پهلوان هم فقط یکی بازی خواهد کرد که با توجه به نمایش‌های مثبت آنها در هند انتخاب نهایی برای مربیان فوق‌العاده سخت خواهد بود.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه