یحیی گل محمدی پولسازترین و پرهزینه ترین مربی پرسپولیس

از زمان حضور یحیی گل محمدی در پرسپولیس حواشی زیادی در خصوص میزان هزینه ای که باشگاه پرسپولیس انجام داده مطرح شده اما با توجه به عملکرد یحیی در پرسپولیس او علی رغم اینکه هزینه سنگینی بر روی دست باشگاه گذاشته، پولسازترین مربی پرسپولیس نیز لقب گرفته است.

گل‌محمدی که فصل گذشته برای پرسپولیس درآمد ۲.۷ میلیون دلاری را به دست آورد، حالا خود را در قامت مربی ۳ میلیون دلاری مطرح کرده و اگر بتواند بار دیگر پرسپولیس را تا فینال پیش ببرد، آمارش را به بیش از ۵ میلیون دلار خواهد رساند که بیشترین میزان درآمدزایی برای یک مربی ایرانی محسوب می‌شود.

از طرف دیگر سرخپوشان پایتخت با ۵ پیروزی، فرصت این را پیدا کرده‌اند تا بیشترین مقدار پاداش در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا در یک فصل را به نام خود ثبت کنند.

در حالی که برانکو ایوانکویچ با ۱۳ بازیکن تا فینال لیگ قهرمانان آسیا پیش رفت اما یحیی گل محمدی در فصل گذشته برای تقویت تیمش در تابستان رقمی نزدیک به ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان برای جذب ۷ بایکن تاثیرگذار فعلی پرسپولیس هزینه کرد تا پرسپولیس را در لیگ قهرمانان آسیا همراهی کنند.

نحوه آمدن او به پرسپولیس نی به نوعی برای باشگاه پرسپولیس هزینه زا بود چرا که جدای از پرداخت ۱۴ میلیارد تومان بابت فسخ قرارداد کالدرون، مبلغ رضایتنامه او به تنهایی ۶ میلیارد تومان اعلام شد و رقم دستمزد وی نیز ۸ میلیارد تومان بوده است.

پرسپولیس

او در بدو ورودش به پرسپولیس دو هزینه ارزی برای باشگاه تراشید و اوساگونا و استوکس را جذب کرد که عملاً هیچ تاثیر مثبتی برای تیم نداشتند.

او در نیم فصل امسال نیز دو بازیکن به نام های مهدی ترابی و شهریار مغانلو را از لیگ قطر و پرتغال جذب کرد تا پرسپولیس با محاسبه همه پرداختهای این فصلش، پرهزینه ترین فصل فوتبالی خود را پشت سر بگذارد.

 

با کنار هم قرار دادن  اعداد فوق به نظر می رسد تراز یحیی برای پرسپولیس منفی بوده و او هزینه بیشتری از درآمدزایی اش برای پرسپولیس ایجاد کرده مگر اینکه بار دیگر پرسپولیس را تا فینال لیگ قهرمانان آسیا هدایت کند تا تراز عملکرد مالی او مثبت شود و بتوان او را برای باشگاه پرسپولیس درآمدزا نامید.

 

گفتنیست، یحیی فاصله زیادی با تراز مالی درخشان برانکو که با تنها ۱۳ بازیکن توانست به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند و رقم هنگفتی برای باشگاه به ارمغان بیاورد دارد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه