منابع عربستانی: استقلال – الهلال در تهران!

روزنامه الشبابیة عربستان در خبری مدعی شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد به برگزاری دیدارهای تیم های ایرانی و عربستان در زمین بی طرف پایان دهد….

با پایان مرحله گروهی بازی های لیگ قهرمانان آسیا، تکلیف تیم های حاضر در مرحله یک هشتم نهایی این دوره از رقابت ها مشخص شد که برخورد چهار تیم ایرانی و عربستانی در این دور از مسابقات، سوالات زیادی را پیرامون مکان برگزاری آن برای طرفداران دو تیم پیش آورد.

از سال ۲۰۱۶ بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت تا به دلیل روابط سیاسی میان ایران و عربستان، بازی های نمایندگان دو کشور با یکدیگر را در زمینی بی طرف برگزار کند ولی در این دوره از رقابت ها، به دلیل برگزاری بازی های هر گروه به صورت متمرکز در یک کشور، دو تیم فولاد و استقلال راهی عربستان شدند تا طلسم عدم حضور تیم های ایرانی و عربستانی در زمین طرف مقابل شکسته شود.

با این حال و پس از برخورد استقلال با الهلال و تراکتور با النصر، گمانه زنی های زیادی درخصوص مکان برگزاری این دو بازی مطرح شد. طبق جدول برنامه زمانبندی که کنفدراسیون فوتبال آسیا از قبل مشخص کرده بود، تیم هایی که از گروه خود به عنوان صدرنشین صعود می کنند، در تک بازی مرحله یک هشتم نهایی میزبان حریف خود خواهند بود ولی برخورد تیم های ایرانی و عربستانی با یکدیگر و بحث برگزاری دیدارها در زمین بی طرف، این قوانین را تحت الشعاع قرار داد.

استقلال

اما اکنون روزنامه الشبابیة عربستان در خبری اختصاصی و به نقل از منابع آگاه در کنفدراسیون فوتبال آسیا مدعی شده است که AFC قصد دارد به بحث برگزاری دیدارهای نمایندگان ایران و عربستان در زمین بی طرف پایان دهد و به این ترتیب دیدار استقلال و الهلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی تهران و همچنین بازی تراکتور و النصر در استادیوم مرسول پارک شهر ریاض برگزار خواهد شد.

به هر حال تا اعلام رسمی خبر دقیق مکان برگزاری دیدارهای استقلال با الهلال و همچنین تراکتور با النصر باید منتظر ماند و دید بالاخره کنفدراسیون فوتبال آسیا به قانون برگزاری بازی های نمایندگان دو کشور در زمین بی طرف پایان خواهد داد یا خیر.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه