مجیدی در بن‌بست؛ مربیگری فقط کاریزما نیست

فرهاد مجیدی با مشکلات زیادی در مربیگری روبرو است و بعید است بتواند در این حرفه موفقیت‌های دوران بازیکنی خود را تکرار کند.

تیم فوتبال استقلال در دیداری که پیش‌بینی می‌شد بتواند به راحتی ذوب آهن را شکست دهد؛ اما با ۲ گل مقابل این تیم مغلوب شد. ذوب‌آهن پیش از دیدار با استقلال و در ۲۰ بازی خود در لیگ برتر تنها در ۳ دیدار به پیروزی رسیده بود و پیروزی مقابل استقلال باعث شد این تیم از بحران خارج شود و حالا بیشتر از گذشته به بقا در لیگ امیدوار شد.

اما شکست استقلال آن هم در استادیوم آزادی نشان داد این تیم همچنان با مشکلات فنی زیادی روبرو است. استقلال مقابل ذوب‌آهن موقعیت‌های گلزنی داشت که هیچ کدام تبدیل به گل نشد؛ اینکه بازیکنان استقلال نتوانستند از این موقعیت‌ها استفاده کنند را باید به حساب اشتباهات مجیدی گذاشت. آرمان رمضانی مهاجمی بود که با نظر مجیدی جذب شد و تا الان و در دقایقی که به بازی گرفته شد هیچ کار مثبتی انجام نداده است. در خط دفاعی هم مشکلات همچنان پاربرجاست و مدافعان میانی استقلال هرگز نتوانستند یک زوج همگون را تشکیل دهند و همان اشتباهات لیگ قهرمانان آسیا در بازی مقابل ذوب‌آهن تکرار شد

مجیدی پس از بازی با ذوب‌آهن بحث خستگی بازیکنان را به خاطر شرکت در لیگ قهرمانان آسیا پیش کشید؛ چنین صحبت‌هایی را در چند بازی استقلال در رقابت‌های آسیایی هم مطرح کرده بود؛ اما واقعیت این است که در لیگ قهرمانان آسیا شرایط برای همه تیم‌ها یکسان بود. ضمن اینکه پرسپولیس هم که در آسیا حضور داشت بازی به مراتب دشوارتری در لیگ برتر داشت و حتی تا آستانه شکست تیم مدعی سپاهان هم پیش رفت؛ اما استقلال در خانه مقابل تیم قعرنشین ذوب آهن شکست خورد.

فرهاد مجیدی

شکی در اینکه مجیدی فرد کاریزماتیکی به حساب می‌آید نیست؛ اما این کاریزما هیچ تاثیر مثبتی در مربیگری او نداشته است. او روز‌های خوش زیادی با استقلال تجربه کرده؛ اما حالا در مسیری قدم برداشته که شاید روزی برسد که هواداران همه آن روز‌های خوش را فراموش کنند.

اینکه مجیدی نمی‌تواند در لحظات حساس تصمیمات درست بگیرد باعث شده تردید‌ها درباره اینکه او مربی موفقی نباشد بیشتر شود. نکات گفته شده تنها به خاطر شکست استقلال مقابل ذوب آهن نیست؛ بلکه برآیندی از عملکرد او در ۳ دوره‌ای است که هدایت استقلال را بر عهده داشته و شاید این بار آخرین دوره‌ حضور او به عنوان سرمربی استقلال باشد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه