انتقادات تند مهاجم سابق پرسپولیس از سرخ ها

سید مهدی سیدصالحی که سابقه بازی در دو تیم پرسپولیس و سپاهان را دارد سرخ ها را مقصر اتفاقات قبل و بعد از بازی می داند.

پیشکسوت فوتبال در مورد درگیری‌ها و حواشی بازی که به پس از آن هم کشیده شد توضیح داد: ابتدا این را بگویم که همه من را می‌شناسند و می‌دانند هر حرفی می‌زنم از روی عقیده‌ام است و هرگز برای خوش آمد کسی یا جمع کردن فالوور صحبت نمی‌کنم. اتفاقات این بازی از یک هفته قبل از شروع آن رقم خورد و دلیلش اخبار و بیانیه‌هایی بود که از سمت باشگاه پرسپولیس می‌آمد. یک بار آمدند گفتند با خودمان آب معدنی به اصفهان می‌آوریم و بار دیگر بیانیه دادند که امنیت ما در خطر است و این مسائل شائبه برانگیز است و حساسیت ایجاد می‌کند و طبیعی است در این شرایط اتفاقاتی که شاهدش بودیم هم رخ می‌دهد. اگر باشگاه‌های ما رفتار حرفه‌ای در پیش بگیرند و فوتبال را به سمت آرامش ببرند، آنگاه شاهد این میزان از توهین در فضای مجازی و جاهای مختلف بین هواداران نخواهیم بود.

سیدصالحی ادامه داد: این فصل همه می‌دانند سپاهان چه رویه‌ای در پیش گرفته و از حاشیه و چالش به دور بوده و حتی در مورد تغییر زمان بازی هم حرفی نزدند که به اختلاف‌ها دامن زده نشود ولی در این شرایط از سمت پرسپولیس می‌آیند قبل از بازی آنطور بیانیه می‌دهند. شما نگاه کنید از اول فصل همه تیم‌ها به اصفهان آمدند برای کدامشان مشکلی پیش آمد؟ اگر فقط برای یک تیم این مشکلات ایجاد می‌شود باید فهمید دلیلش چیست و از کجاست.

وی ادامه داد: نگاه کنید محرم نویدکیا از ابتدای فصل شخصیت خاصی را از خودش به فوتبال ایران معرفی کرده که همه دوستش دارند و حتی یک بار هم وارد مسائل حاشیه‌ای نشده و بارها علیه تیم سوت اشتباه زدند ولی کی بار در مورد داوری حرف نزد. وقتی یکی مثل محرم صبرش تمام می‌شود و بعد از بازی آن حرف‌ها را می‌زند ببینید مشکل از کجاست.

پیشکسوت فوتبال در ادامه یاد آور شد: من از نزدیک شاهد اتفاقات قبل و بعد از بازی بودم و خیلی مسائل به دروغ رسانه‌ای شد. می‌ایند می‌گویند به تیم ما حمله شده و دو ساعت در هتل بودیم و نمی‌توانستیم از آنجا خارج شویم ولی این حرف راست نیست. من در ورزشگاه بودم و سپاهان که میزبان بازی بود نیم ساعت دیرتر از پرسپولیس به ورزشگاه رسید چرا که هواداران به استقبال آنها رفتند و مسیر 20 دقیقه ای را 70 دقیقه طول کشید تا طی کنند و خود نویدکیا هم خواست دیگر این کار را انجام ندهند چرا که تمرکز بازیکنان به هم می‌ریزد.

پرسپولیس

سیدصالحی ادامه داد: من در ورزشگاه همه چیز را دیدم. وقتی یک نفر کنار زمین حضور دارد یا از عوامل دو تیم است یا از مسئولان فنی و اجرایی و رسانه است و هرکسی که آیدی کارت داشته باشد می‌تواند کنار زمین بیاید و افراد متفرقه را راه نمی‌دهند. در این شرایط یک تصویربردار مشغول انجام شغلش است ولی بازیکن و مدیر روابط عمومی پرسپولیس به او حمله می‌کنند و وسیله فیلمبرداری او هم شکسته شد. این چه رفتاری است؟ بازی‌های اروپایی را اگر ببینید بعد از پایان بازی از بازیکن فیلم برداری می‌شود تا زمانی که سوار اتوبوس شود و ورزشگاه را ترک کند و یک کار طبیعی است و بازیکنان باید روی خودشان بیشتر کار کنند. بعد هم اتفاق خاصی رخ نداد و عوامل نیمکت دو تیم سعی در سوا کردن دو بازیکن داشتند و هر تیم به رختکن خودش رفت. این هم که می‌گویند تا دو ساعت بعد از بازی در رختکن بودند دروغ است چون من آنجا حضور داشتم.

وی در پایان گفت: نباید به مردم دروغ گفت. وقتی پلیس اصفهان از هواداران دو تیم تقدیر و تشکر کرد که رفتار خوبی داشتند نباید جور دیگری حرف زده شود. اگر واقعاً از شما در اصفهان خوب میزبانی شده این را مطرح کنید و در رسانه از آن صحبت کنید و اجازه دهید رفتار خوب گسترش پیدا کند نه اینکه به دروغ فقط به نفرت پراکنی ها دامن بزنیم.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه