حرکت زیبای نویدکیا

سرمربی تیم فوتبال سپاهان پس از حواشی بازی تیمش مقابل پرسپولیس از مردم عذرخواهی کرد.

سپاهان و پرسپولیس یکشنبه شب در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به تساوی یک بر یک دست یافتند، اما در پایان بازی دو تیم در مسابقه اخلاق به نتیجه صفر بر صفر رسیدند و صحنه‌های زشتی را رقم زدند که اصلاً زیبنده‌ هیچ میدان و رقابتی حتی در سطح آماتور هم نیست. این اتفاقات معمولاً در این بازی و برخی بازی‌های لیگ برتر ما بوده است و چیز جدیدی نیست، اما رفتار‌های پس از بازی و واکنش به جنجال‌هاست که عیار واقعی یک ورزشکار را عیان می‌سازد.

محرم نویدکیا سال‌ها در سپاهان به عنوان یک هافبک خلاق و تیزهوش درخشید و به عناوین مختلفی با این باشگاه اصفهانی رسید. حالا محرم سکان دار هدایت باشگاه محبوبش شده و تا اینجا از نظر فنی بسیار خوب عمل کرده است. اما چیزی که ورای همه عناوین و افتخارات به یک ورزشکار ارزش و اعتبار می‌بخشد اخلاق حرفه‌ای است. اخلاق حرفه‌ای در هر شغل و حرفه یک ضرورت بی‌چون و چراست و پایبند نبودن به آن باعث تباهی می‌شود.

نویدکیا

سرمربی جوان سپاهان در واکنش به اتفاقات بازی یکشنبه شب ضمن قبول اشتباه بودن رفتار‌های بازیکنان و عوامل تیمش از همه هواداران و دوستداران فوتبال عذرخواهی کرده و بیان داشت: «الان نمی‌توانیم چیزی را گردن هواداران بیندازیم. من باید مسئولیت تیمم را بپذیرم و گل‌محمدی هم باید مسئولیت تیم پرسپولیس را بپذیرد. واقعیت این است که هم بازیکنان ما و هم بازیکنان آن‌ها اشتباه کردند.»

این دست عذرخواهی‌ها و قبول اشتباهات چیزی است که فوتبال ما به آن نیاز دارد. یک مربی و فوتبالیست و مدیر ورزشی شاید پیرو جو حاکم، از کوره در بروند و عملی برخلاف اخلاق حرفه‌ای ورزشکار انجام دهند، اما می‌توانند با قبول اشتباه خود و عذرخواهی، جوانمردی خود را نشان دهند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه