شواهدی که خبر از یک دربی پر گل می‌دهد

در دربی آخر پرسپولیس با وجود برتری در طول ۹۰ دقیقه در آخرین لحظات اسیر حرکت دیدنی مهدی قایدی شد و آن بازی هم با تساوی ۲-۲ به اتمام رسید.

شواهد و قرائن نشان می‌دهد که این دربی هم می‌تواند پر گل شود. استقلال که اساساً چیزی به نام خط دفاعی ندارد و در آن سو نقطه قوت استقلالی‌ها در خط حمله است که معمولاً هم مطهری مقابل پرسپولیس خوب بازی می‌کند و گل می‌زند و هم مهدی قایدی. پرسپولیس البته ساختار دفاعی بهتری دارد اما تجربه دربی های گذشته نشان می‌دهد که آنها هنوز نتوانسته‌اند راهی برای مهار مهدی‌قایدی پیدا کنند.

دربی

نکته دیگر اینکه با توجه به وضعیت امسال سپاهان،هر دو تیم در بازی حساس جمعه شب برد می خواهند. برای استقلال که از نظر جدولی مساوی فرق چندانی با باخت ندارد و پرسپولیس هم خوب می داند که اگر دربی مساوی شود، امکان دارد دو روز بعد از آن سپاهان مس رفسنجان را ببرد و فاصله اش را  بیشتر کند.

نکته آخر هم اینکه دو مربی نشان داده‌اند که روحیات تهاجمی دارند. فرهاد مجیدی معمولاً در دربی ها هجومی ظاهر شده و گل‌محمدی هم در همین دو دربی آخر که روی نیمکت پرسپولیس بود، تقریباً تیمش را وجود هجومی ارنج کرد. با تمام این اوصاف باید منتظر یک دربی پرگل دیگر هم باشیم و البته چه بهتر که این دربی پرگل همراه با برد یکی از دو تیم باشد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه