آقای مدافع یا آقای مهاجم؟ چه کسی برنده دربی است؟

روز جمعه تیم های پرسپولیس و استقلال با دو مربی جوان و باانگیزه به مصاف هم خواهند رفت. دو مربی با دو پست متفاوت در دوران بازی.

 روز جمعه شاهد دیدار برگشت دربی پایتخت در فصل بیستم لیگ برتر بین تیم های پرسپولیس و استقلال خواهیم بود. همیشه در خصوص حساسیت‌های این بازی حرف‌های زیادی زده شده است و بر کسی پوشیده نیست که در هر حالتی بزرگترین بازی باشگاهی در سطح فوتبال ایران همین رقابت است. در راس نیمکت دو تیم، دو ستاره سابق فوتبال ایران نشسته‌اند که پست‌های متفاوتی در دوران بازی داشته اند.

سرخ‌ها و یک مدافع نامی

یحیی گل‌محمدی در دوران حرفه‌ای خود یک مدافع میانی تخصصی بود. وی در باشگاه‌های پرسپولیس، فولاد، تراکتور و صباباتری سابق توپ زده است و ۷۴ بار افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشته است. سرمربی پرسپولیس این جمله که می‌گویند: یک مدافع وقتی مربی شود سبک تدافعی را در پیش خواهد گرفت، نقض کرده است و تیمی تهاجمی ساخته و همواره در تیم هایش رو به جلو بازی کرده است. یحیی برای یورش به دروازه استقلال از مهاجمانی همچون مهدی ترابی، شهریار مغانلو، عیسی آل کثیر و امید عالیشاه می‌تواند بهره ببرد. تیم او در دفاع هم خوب نشان داده، اما مقابل مهاجمان باتجربه‌ی استقلال کار برای آن‌ها آسان نخواهد بود و باید دید تدابیر یحیی برای بستن راه مردان آبی چیست.

آبی‌ها و یک مهاجم کم نقص

فرهاد مجیدی در دوران حرفه‌ای خود یک مهاجم نوک گلزن بود. وی در باشگاه‌های استقلال، راپیدوین اتریش، العین امارات، الغرافه قطر و... توپ زده است و در ۴۵ بازی برای تیم ملی ۱۰ گل به ثمر رسانده است. فرهاد تیمی هجومی با مهاجمان با کیفیتی، چون مهدی قایدی، ارسلان مطهری و شیخ دیاباته در اختیار دارد که برای هر تیمی خطرساز هستند. البته استقلال در دفاع کردن با مشکل روبرو شده است و فرهاد باید بیشتر به فکر بالانس وتعادل تیم خود باشد تا حملات و گل‌های احتمالی مهاجمان این تیم با اشتباه‌های مدافعان بی ثمر و بی فایده نشود.

استقلال

وجه اشتراک دو تیم شاید خط حمله‌های قبراق و آماده و دفاع‌های نسبتا کند آن‌ها باشد و احتمالا در نمایش روز جمعه هافبک‌های دو تیم مهم‌ترین نقش را بازی کنند.

 


 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه