دیدار سفیر ژاپن با صالحی امیری/عکس

آیکاوا، سفیر ژاپن در ایران روز گذشته با حضور در محل کمیته ملی المپیک با دکتر صالحی امیری دیدار و گفتگو کرد.

در دیدار صالحی امیری با آیکاوا، سفیر ژاپن در ایران؛کیکاوس سعیدی دبیرکل، نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک ۲۰۲۰، علیرضا رحیمی عضو هیئت اجرایی، فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک و هیئت همراه ژاپنی حضور داشتند.
در ابتدای نشست صالحی امیری ضمن خوشامدگویی به سفیر ژاپن به معرفی حاضران پرداخت و گفت: اقتدار ژاپن در آسیا برای برگزاری  رویداد بزرگ المپیک باعث افتخار و خرسندی ماست، جامعه ایران نسبت به ژاپن ذهنیت مثبتی دارد.
رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: در سفری که دکترسجادی به ژاپن داشتند از ظرفیت و زیرساخت های ژاپن بسیار رضایت داشتند و ما خرسندیم که بازی های المپیک ۲۰۲۰ به میزبانی آسیا و در ژاپن برگزار می شود.
صالحی امیری با تاکید بر اخبار ضد و نقیضی که از ژاپن در خصوص برگزاری و عدم برگزاری بازی های المپیک به گوش می رسد گفت: لطفا این موضوع را برای ما روشن کنید.
سفیر ژاپن در ایران تاکید کرد: بر اساس تصمیم مشترک کمیته بین المللی المپیک و دولت ژاپن این رویداد حتما در موعد مقرر برگزارخواهد شد.
رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد:پیش از کرونا همه تیم های المپیکی ما درگیر تمرینات و مسابقات کسب سهمیه بودند که ناگهان خبر تعویق المپیک همه راشوکه کرد و در ادامه خبر برگزاری قطعی آن در امسال دوباره آنان را به تمرینات کشاند شوک دوباره قطعا باعث خسارت سنگین ورزشکاران می شود.
وی با تاکید بر اهمیت همکاری دوجانبه ایران و ژاپن گفت: با توجه به ظرفیت های متفاوت ورزشی ایران و ژاپن با انعقاد تفاهم نامه ورزشی مشترک میان کمیته های ملی المپیک، قطعا هردو کشور از ظرفیت های یکدیگر بهره مند می شوند چراکه توسعه روابط ورزشی به توسعه روابط دو کشور در سایر حوزه ها کمک خواهد کرد.

 


صالحی امیری ضمن تاکید به دید خوب مردم ایران نسبت به ژاپن گفت: فضای کدر موجود در تحریم ها با رفتن ترامپ از بین می رود و جا دارد که ژاپن نسبت به اصلاح سیاست خود در حوزه تحریم اقدام عاجل بعمل آورد.
در ادامه آیکاوا سفیر ژاپن در ایران گفت: خوشبختانه قدمت ارتباطات ایران و ژاپن به هزارسال می رسد و با توجه به ماموریتم از توسعه روابط دو کشور بسیار خوشحالم.
وی درخصوص برگزاری المپیک اظهارکرد: پاسخ نهایی درباره برگزاری بازی های المپیک ۲۰۲۰ بر عهده IOC است، اما پیام ما بعنوان کشور میزبان به تمام دنیا این است که ژاپن آمادگی کامل برای برگزاری بازی ها را دارد شما نیز آماده حضور باشید.
سفیر ژاپن با تاکید بر شرایط دشوار شیوع ویروس کرونا افزود: ویروس کرونا با مدیریت خوبی در ژاپن کنترل شده بود اما سه هفته اخیر شیوع این ویروس رو به افزایش است و از آنجاییکه ژاپن کشور آزادی است رای گیری و نظرسنجی مردم ژاپن درباره برگزاری المپیک ۲۰۲۰  بسیار مهم است، اما درحال حاضر مردم ژاپن بسیار نگران هستند اما مجموعه دولت تاکید بر برگزاری دارد.
وی درخصوص روابط خوب ورزشی ایران و ژاپن گفت: در سال ۲۰۱۹ فدراسیون های اسکی دو کشور تفاهم نامه ای برای گسترش همکاری مشترک اعلام کردند و مقرر شد تا ژاپن در ساخت و تولید سکوی اسکی پرش به ایران کمک کند.
همچنین در حوزه فوتبال و کشتی نیز روابط خوبی بین دو کشور حاکم بوده است که سابقه طولانی دارد.

سفیر ژاپن در ایران با اشاره به علاقمندی  بسیار زیاد مردم ژاپن به تختی و محبوبیتش افزود: امیدوارم در بازی های المپیک ۲۰۲۰ ورزشکاران ایرانی و ژاپنی مدال های بسیاری کسب کنند.
این نشست با اهدای یادبودهایی بین دو طرف پایان یافت.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه