بهنوش طباطبایی و گربه‌اش توقیف شدند!

بهنوش طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 27 اردیبهشت ماه 1360 در یوسف آباد تهران متولد شد.

بهنوش طباطبایی  بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 27 اردیبهشت ماه 1360 در یوسف آباد تهران متولد شد.بهنوش طباطبایی از دوران کودکی به بازیگری علاقه مند بود تحصیلاتش را تا مقطع لیسانس در رشته مهندسی کامپیوتر ادامه داد و دوره بازیگری را در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران گذراند.بهنوش طباطبایی خواهری به تینوش دارد و دو خواهرزاده دارد که علاقه زیادی به آنها دارد.

بهنوش طباطبایی که به تازگی با نمایش «عشق روز‌های کرونا» نوشته و کار محمد رحمانیان روی صحنه بود، از گروه اجرایی این نمایش خداحافظی کرد.

 

بهنوش طباطبایی و گربه‌اش توقیف شدند!

 

 این بازیگر که همراه با گربه‌اش در یکی از اپیزود‌های این نمایش با نام «بانو و گربه ملوس» در فضای باز تالار وحدت ایفای نقش می‌کرد، با انتشار متنی در صفحه شخصی خود از خداحافظی "اجباری‌"اش با این نمایش خبر داد.

 

او هرچند به طور مشخص اعلام نکرده که این کناره‌گیری به چه دلیل بوده است، ولی از همکاری‌های پیشین خود با محمد رحمانیان در نمایش‌های «ترانه‌های قدیمی»، «سینما‌های من»، «آدامس‌خوانی» و «آینه‌های رو به رو» به نیکی یاد کرده و یادآوری کرده که اسفند سال گذشته هم که مشغول بازی در نمایش «روز‌های رادیو» دیگر اثر این کارگردان بوده که اجرایش به دلیل همه‌گیری کرونا، ناتمام ماند.

 

او در بخشی از متن خود نوشته: «این بار هم یاد گرفتم که اگر همه دنیا بخواهند ارزش‌ها، انگیزه‌ها و شور و عشق و تعهد مرا نسبت به حرفه‌ای که برایم مقدس است، به هیچ انگارند، ایستادگی کنم. چراکه پشت سرم کارگردانی را دارم که چارچوب‌های حرفه‌ای و اخلاقی حرفه‌اش را هنوز در هیاهوی صدا‌های گوش‌خراش و ساز‌های ناکوک از یاد نبرده.»

 

بهنوش طباطبایی در ادامه با اشاره به متنی که رحمانیان در۳۰ شهریور ماه، در اجرای خود خوانده، از این کارگردان قدردانی کرده و در بخش پایانی نوشته است: «من قوی می‌مانم، نا امید نمی‌شوم. صبر می‌کنم برای آمدن روز‌هایی که با قدم‌های استوار به صحنه نمایش بازگردم نه با قدم‌هایی لرزان و سست...»

 

در سه اجرای نخست این نمایش، بهنوش طباطبایی با گربه‌اش روی صحنه بازی کرده بود، اما در اجرای ، یکشنبه ۳۰ شهریور ماه، این اپیزود اجرا نشد و رحمانیان با خواندن متنی، اعلام کرد که مشکل اپیزود «بانو و گربه ملوس»، حضور گربه بهنوش طباطبایی روی صحنه نمایش بوده است.

 

او در این متن بار‌ها به احادیث و روایاتی استناد کرد که از قول بزرگان دینی درباره نگهداری حیواناتی مانند گربه و خروس و گوسفند و ... و برکاتی که این حیوانات به همراه دارند، روایت شده است.

 

او خطاب به تماشاگران این نمایش اعلام کرده که اپیزود «بانو و گربه ملوس» به خواست و اراده‌ی شورای نظارت مرکز هنر‌های نمایشی و مدیرکل اداره‌ی هنر‌های نمایشی با مشکل ممیّزی مواجه و حذف شده است.

 

رحمانیان همچنین اشاره کرده که پیش از این هم حیوانات دیگری مانند اسب و مار و خرگوش در اجرای نمایش‌هایی مانند «کلبه عمو تم»، «عرق خورشید، اشک ماه» و «اثر پرتو‌های گاما...» روی صحنه حضور داشته‌اند.

 

بر اساس پیگیری‌های  گفته می‌شود این هنرمند پیش از آغاز اجرای نمایشش از این ممنوعیت آگاه بوده است.

فیلم های سینمایی بهنوش طباطبایی

ماجرای نیمروز:رد خون (1397)

 

غلامرضا تختی (1397)

 

لابی (1395)

 

زیر سقف دودی (1395)

 

سیانور (1394)

 

 

شانس، عشق، تصادف (1393)

 

قصه عشق پدرم (1391)

 

گام های شیدایی (1391)

 

آزادراه (1389)

 

پوست موز (1387)

 

 

کلاغ پر (1386)

پسران آجری (1385)

 

مصائب دوشیزه (1385)

سریال های تلویزیونی بهنوش طباطبایی

1377 یونس (محمدرضا خالقی)

 

1378 کوی دامون (عباس رنجبر)

 

1381 نوعروس (بیژن میرباقری)

 

1382 مسافری از هند (قاسم جعفری)

 

1383 عشق گمشده (حسین سهیلی زاده)

 

1384 پیله های پرواز (حسین سهیلی زاده)

 

1387 گل های گرمسیری (محمدمهدی عسگرپور)

 

1388 چاردیواری (سیروس مقدم)

 

1389 در مسیر زاینده رود (حسن فتحی)

 

1389 مختارنامه (داوود میرباقری)

 

1390 از یاد رفته (فریدون حسن پور)

 

1394 میکائیل (سیروس مقدم)

 

 
آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه