زهره شکوفنده/عکس دوران کودکی زهره شکوفنده

زهره شکوفنده تصویری دیده نشده از دوران کودکی خود را در فضای مجازی منتشر کرد.

زهره شکوفنده (زادهٔ ۳۰ خرداد ۱۳۲۹ در تهران) صداپیشهٔ ایرانی است که تا کنون در بیش از ۲۰۰۰ اثر حضور داشته‌است. زهره شکوفنده علاوه بر صداپیشگی مدیر دوبلاژ نیز بوده‌است. زهره شکوفنده در سال ۱۳۲۹ در تهران متولد شد و دارای اصالتی کرمانشاهی است. سال ۱۳۳۴ در پنج سالگی در حالی که هنوز خواندن و نوشتن بلد نبود، توسط دختر عمه‌اش بدری نوراللهی برای گویندگی به‌جای بچه‌ها به عرصه دوبله پا گذاشت و در فیلمی به نام «ولگردها» گویندگی کرد. سپس در سال ۱۳۳۵ با گویندگی در فیلم «دختر نمکزار» دوبله را زیر نظر هوشنگ لطیف‌پور آموخت. پدرش حشمت‌الله شکوفنده گوینده بود و برادرش شهرام شکوفنده هم به‌جای بچه‌ها حرف می‌زد. همچنین منوچهر اسماعیلی دوبلور برجسته و فریدون اسماعیلی گوینده رادیو، پسر عمه‌هایش می‌باشند. برادر دیگرش کامبیز شکوفنده نیز در کار دوبله مشغول است.

در شانزده سالگی به پیشنهاد هوشنگ لطیف‌پور برای اینکه کارش فقط به گویندگی به‌جای بچه‌ها منحصر نشود، مدتی گویندگی نکرد تا صدایش شکل بگیرد و مناسب گفتن نقش‌های عادی شود. زهره شکوفنده اوایل انقلاب در فیلم‌های ویدئویی که در مستر فیلم و تحت مدیریت ایرج ناظریان دوبله می‌شد، در نقش‌های ماندگار صحبت کرد که پس از سه دهه هنوز طراوت خود را حفظ کرده‌اند.

زهره شکوفندهصداپیشه در حساب کاربری فضای مجازی خود تصویری از دوران کودکی‌اش را منتشر کرده که در ادامه می‌توانید متن و پست منتشر شده از زهره شکوفنده را مشاهده کنید:

"من در ۳ سالگی "

تصویری دیده نشده از خانم دوبلور

 

 

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه