عوارض ناشی از کرونا،جان بازیگر جوان علیرضا موسوی را گرفت+ عکس

علیرضا موسوی بازیگر 22 ساله ی تئاتر کشور پس از بهبودی از کرونا جانش را از دست داد.

علیرضا موسوی  بازیگر جوان تئاتر علیرضا موسوی در سن ۲۲ سالگی بر اثر عوارض ناشی از کرونا درگذشت.سیدعلیرضا موسوی متولد 1378بازیگر تئاتر بود.

علیرضا موسوی

سروش طاهری که سابقه همکاری با این بازیگر را به عنوان کارگردان داشته است، به ما گفت: علیرضا موسوی چند سال دانشجوی من بود و در چند نمایش من، بازی و دستیاری کارگردانی می کرد.

او افزود: متاسفانه او پدرش را بر اثر برق گرفتگی از دست داده بود و بعد هم مادرش به رحمت خدا رفت. در چند وقت گذشته هم خودش به کرونا مبتلا شد و به نظر می‌رسید خوب شده است اما گویا ریه‌اش آب آورده و عفونت به کلیه ها آسیب زده بود و در نهایت نزدیک به نیمه شب گذشته، 11 اردیبهشت‌ماه در بیمارستان از دنیا رفت.

به گفته طاهری مراسم خاکسپاری این بازیگر جوان در حال حاضر با همراهی تعدادی از دوستان او در بهشت زهرا در حال انجام است.

شروع فعالیت بازیگری علیرضا موسوی

وی ادامه داد: این بازیگر جوان که از دانشجویان من بود سابقه بازیگری و دستیاری کارگردان در نمایش‌های مختلفی را داشت که از جمله آنها می‌توانم به «چند روایت مجهول و روزانه»، «همه درها به بیرون باز نمی‌شوند»، «مزا مزا» و «فیش آباد» اشاره کنم که موسوی در آنها به ایفای نقش پرداخت و دستیاری نیز می‌کرد.

طاهری در پایان بیان کرد: متاسفانه موسوی چندسال قبل پدرش را به دلیل برق گرفتگی از دست داده و مادرش هم به دلیل بیماری از دنیا رفته بود. این بازیگر با وجود سن کم به دلیل عوارض ابتلا به کرونا که موجب عفونت ریه و آسیب به کلیه‌هایش شده بود شب گذشته از دنیا رفت که بسیار تاسف برانگیز است.

بیوگرافی سروش طاهری

 

 

سروش طاهری متولد سال 1361- تهران است او دارای تحصیلات کارشناس ارشد تئاتر است و در رشته هنری نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر فعالیت می کند.

علیرضا موسوی

استادان: قطب الدین صادقی، مریم معترف، محمود عزیزی، فرین دخت زاهدی، تاجبخش فنائیان، رحمت امین و سعید کشن فلاح
سوابق: عضو هیئت مدیره انجمن هنرهای تجسمی خراسان/ بازبین جشنواره نمایشنامه خوانی خراسان (سه دوره)/ داور جشنواره تئاتر کوتاه دانشجویی و...

 

فعالیت ها: بازی در 2 فیلم سینمایی/ 10 فیلم تلویزیونی/ 12 سریال  و 50 تئاتر

 

تالیفات: چند مقاله در خصوص فرهنگ و رسانه/ بازیگری جنگ/ نمایشنامه خوانی و...

افتخارات: رتبه اول بازیگری جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت/ رتبه اول بازیگری چهارمین و هشتمین دوره تئاتر ماه/ بهترین بازیگر تئاتر خراسان (سه دوره)/ رتبه اول بازیگری مرد ششمین تئاتر بانوان ایران/ کارگردان نمونه سال/ برگزیده بازیگری مرد در بخش مسابقه مرور تئاتر ایران سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و... (40 عنوان).

گفتنی تئاتر یکی از شاخه‌های هنرهای نمایشی است که داستانی را در برابر تماشاگران نمایش می‌دهد. به جز نوع معیار گفتار دراماتیک، تئاتر نوع‌های دیگری نیز دارد؛ مانند اپرا، باله، کابوکی، تعزیه، موزیکال، خیمه شب بازی و پانتومیم. تئاتر مجموعه ای از حرکات دست و پای یک آدم بر روی صحنه است که گاهی با صدا همراه بوده و این حرکات مفهومی مانند خندیدن، گریه کردن و راه رفتن را القا می‌کنند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه