الیکا عبدالرزاقی/الیکا عبدالرزاقی از بیماری‌اش پرده برداشت+ عکس

الیکا عبدالرزاقی در یک مصاحبه گفت: مشکل پای چپم هیچگاه محدودم نکرد.

الیکا عبدالرزاقی (زادهٔ ۱۸ مرداد ۱۳۵۸ در تهران) بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی است. الیکا عبدالرزاقی فارغ‌التحصیل آموزشگاه سمندریان و دارای مدرک لیسانس ادبیات نمایشی است. الیکا عبدالرزاقی همچنین همسر امین زندگانی است.

الیکا عبدالرزاقی از بیماری‌اش پرده برداشت

 

 

الیکا عبدالرزاقی به‌تازگی در مصاحبه‌ای تلویزیونی شرکت کرده که از او در مورد علت ناراحتی پایش در این سریال پرسیده شده. عبدالرزاقی در پاسخ به این سؤال گفت که در 11سالگی دچار یک بیماری به‌نام گیلن باره شده و بدن او از کمر به پایین فلج شد و بعد از بهبودی، پای چپ او کمی مشکل پیدا کرده است. خودش در این باره می‌گوید: «هیچ وقت شرایطی فراهم نشد که من این موضوع را مطرح کنم.

 

البته بینندگان هم تاکنون متوجه این موضوع نشده بودند که من چنین مشکلی در ناحیه پای چپ دارم. به نظرم اتفاق خوبی افتاد در سریال سرباز که پلان‌های لانگ‌شات زیادی داشت و باعث شد که مردم برای‌شان سؤال پیش بیاید. آنها در صفحه اینستاگرام من می‌آمدند و می‌پرسید که مشکلی برایتان پیش آمده؟ جدیدا تصادف کردی؟‌ام اس یا بیماری خاصی گرفتی؟ در مصاحبه اخیرم وقتی این سؤال مطرح شد بهترین موقعیت بود که من بتوانم صادقانه به این موضوع اشاره کنم.

من احساس کردم که در جایگاه نصفه و نیمه که در حوزه هنرهای نمایشی دارم حداقل بتوانم از آدم‌هایی که معلول هستند حمایت کنم. متأسفانه واژه معلولیت همیشه با کم‌توانی مطرح است. بسیاری فکر می‌کنند یک آدم معلول یعنی یک آدمی که باید کنار گذاشته شود. خیلی از افراد با خود این واژه معلول مشکل دارند حتی خود شما زمانی که این سؤال را پرسیدید به واژه کم‌توان اشاره کردید و واژه معلول را به کار نبردید. باید نگرش‌های جامعه و حتی خود افراد به واژه معلول اصلاح شود. معلول،  شهروند درجه 2 نیست و می‌تواند مثل هر فرد دیگری علاقه‌مندی یا استعداد خودش را دنبال کند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه