علی دایی/علی دایی قصد مهاجرت از ایران را دارد؟ +جزئیات جدید

نشانه‌هایی وجود دارد که علی دایی را به فکر خروج از ایران کشانده است.

علی دایی تصمیم خود را برای ادامه دوران حرفه‌ای‌اش گرفته است.علی دایی بازیکن پیشین فوتبال، کار آفرین و سرمربی فوتبال فروردین سال ۱۳۴۸ در اردبیل متولد شده است. علی دایی با ۱۰۹ گل در ۱۴۹ بازی ملی، رکورد بیشترین گل در بازی های ملی فوتبال مردان جهان را در اختیار دارد. علی دایی تاکنون دو بار ازدواج کرده است.علی دایی یک دختر به نام دنیز از همسر اول و دختری دیگر به نام نورا از همسر دومش دارد. 

علی دایی

روزنامه شرق نوشت: «به‌ نظر می‌رسد علی دایی، سرشناس‌ترین چهره فوتبالی ایرانی در دنیا، تصمیم خود را برای ادامه دوران حرفه‌ای‌اش گرفته و در حال سبک‌، سنگین‌کردن پیشنهادهای خارجی است که به دستش می‌رسد. برترین گلزن تاریخ در بازی‌های ملی، چند وقت پیش با پیشنهاد همکاری باشگاه اورتون در انگلیس مواجه شد و نزدیکانش خبر دادند اگر مذاکرات بین طرفین خوب پیش برود، دایی بدش نمی‌آید به تیمی در انگلیس برود که مالکش فرهاد مشیری، تریلیاردر ایرانی است. البته این اولین‌ بار نیست که علی دایی پیشنهادی از کشورهای دیگر برای حضور در کادر فنی یا چارت مدیریتی باشگاه به دستش می‌رسد. او پیش‌تر از همین لیگ انگلیس از سوی کریستال‌پالاس هم پیشنهادی داشت و مدتی هم شایعه شد که باشگاه نیوکاسل اگر بخشی از سهامش را به یک ایرانی بفروشد، آن‌ وقت علی دایی در این باشگاه مشغول به فعالیت خواهد شد. اینها منهای پیشنهادهایی است که تقریبا هر ساله از کشورهای همسایه از جمله کویت و تیم‌های ترکیه‌ای به دست علی دایی می‌رسد. با وجود چنین پیشنهادهایی اما او تا به الان ترجیح داده از ایران خارج نشود و همین‌جا، هم فعالیتش در فوتبال را پیگیری کند و هم به بیزینسش برسد. حالا اما نشانه‌هایی وجود دارد که علی دایی را به فکر خروج از ایران کشانده است.»

علی دایی

شرق در بخش دیگری از این گزارش آورده است: «مهم‌ترین نشانه، چپ‌افتادن «عده‌ای خاص» با او در فوتبال ایران است که ممنوع‌الفعالیتش کرده است. علی دایی بعد از صحبت‌هایی که علیه مصطفی مدبر، مدیر وقت باشگاه سایپا داشت، از کار کنار گذاشته شده و بعد از آن با توصیه‌های عجیب‌وغریب، سفارش شده که باشگاهی در لیگ برتر به سراغ او برای سرمربیگری نرود. این موضوع البته شامل تیم ملی هم می‌شود و خودش از این مورد تعجب کرده که چطور مهدی تاج که دو بار برای مربیگری تیم ملی با او مذاکره کرده و قرار نهایی گذاشته بود، یک‌باره غیبش زد و بعد خبر رسید که دایی جزء گزینه‌های تیم ملی ایران نیست! «ممنوع‌الفعالیتی» از یک‌ سو و «نامهربانی‌ها» از سوی دیگر، دایی را به این فکر فرو برده که اگر قرار است به حرفه‌اش به‌ عنوان سرمربی در فوتبال ادامه دهد باید چمدانش‌هایش را برای خروج از ایران ببندد.

نشانه‌های تازه‌تر برای خروج علی دایی از ایران را باید در مصاحبه روز گذشته‌اش با نشریه کیکر آلمان جست؛ او در گفت‌وگویی مفصل به این مورد به‌ طور صریح اشاره کرده که در حال بررسی پیشنهاد اورتون است و در آینده برای چندوچونِ این کار مذاکره خواهد کرد. دایی گفته در فرصت‌های پیش‌ رو و هنگام سفر به انگلیس حتما با مسئولان اورتون و به‌طور ویژه فرهاد مشیری مذاکره می‌کند تا ببیند در چه سطحی می‌تواند با این باشگاه همکاری کند.

این برای اولین‌ بار است که دایی به‌ طور مشخص صحبت از پیشنهاد خارجی و البته فکرکردن درباره آن می‌کند. این که قرار باشد چه سمتی به علی دایی در باشگاه اورتون داده شود مشخص نیست ولی خودش می‌گوید به این مشهور است که تشنه یادگیری چیزهای جدید است و شانس انجام کاری تازه در لیگ برتر انگلیس می‌تواند برایش چالشی فوق‌العاده باشد.

علی دایی

نشانه سومی که مشخص می‌کند دایی از کار در فوتبال ایران خسته شده، به اظهار نظر دقیقش درباره روابط در فوتبال ایران برمی‌گردد. او می‌گوید فوتبال ایران سالم نیست و بر پایه روابط می‌چرخد. فارغ از این که علی دایی سال‌هاست در همین فوتبال ناسالم مشغول به کار است، به نظر می‌رسد او دیگر به‌ طور یقین پی برده که ادامه مسیر با این شرایط برایش در ایران چندان مقدور و به‌ دلخواه نیست. حالا با کنار هم‌ چیدن همین نشانه‌ها، می‌شود راحت‌تر درباره آینده فوتبالی علی دایی نظر داد. او منتظر است تا شرایط به نفعش در ادامه مسیر تغییر کند و «عده‌ای خاص» که دایی پیش‌تر آنها را «آقازاده» خوانده بود، دست از سر فوتبال ایران بردارند تا نیازی به ترک کشور نداشته باشد ولی اگر این رویه تغییر نکند، او مشخصا به پیشنهادهای خارجی‌اش، جدی‌تر از هر زمان دیگری فکر می‌کند.»

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه