مریم کاویانی و همسر جدیدش در رستوران لاکچری+عکس

مریم کاویانی (متولد ۱۳۴۹ در اهواز) بازیگر سینما و تلویزیون ایران است.

مریم کاویانی (متولد ۱۳۴۹ در اهواز) بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. مریم کاویانی دارای مدرک کارشناسی ارشد پرستاری می‌باشد.مریم کاویانی بازیگر سینما و تلویزیون ایران است 

122926479_350629342834150_715353877955539806_n

 

مریم کاویانی

نام اصلی: مریم کاویانی

زمینه فعالیت : سینما و تلویزیون

تولد : تیرماه ۱۳۴۹  -  اهواز

محل زندگی : تهران، ایران

ملیت : ایرانی

پیشه : بازیگری

سال‌های فعالیت  : از ۱۳۸۱ تاکنون

مدرک تحصیلی : فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد پرستاری

 

پدر و مادر وی متولد بابل هستند و در یک خانواده ۴ نفره با یک برادر کوچکتر از خودش زندگی می‌کند. شغل اصلی او پرستاری بوده و در سال ۱۳۸۱ بازیگری را آغاز کرد.

 

 

 

زندگی مریم کاویانی از زبان خودش

 

مریم کاویانی:  در سال 1349 به دنیا آمدم و یک برادر کوچکتر از خود دارم. من در اهواز به دنیا آمدم اما پدر و مادرم اصالتی مازندرانی دارند. شغل اصلی‌ام پرستاری است اما سرنوشت طوری رقم خورد که در سال 1381 بازیگری را آغاز کردم. اولین کارم یک اثر سینمایی به نام «رویای جوانی» به کارگردانی نادر مقدس بود و پس از آن «تردست»، «اسپاگتی در هشت دقیقه»، «مخمصه» و «هوو»، اما با مجموعه «او یک فرشته بود» کار علیرضا افخمی که در رمضان سال 84 از تلویزیون پخش شد، خیلی از علاقه‌مندان هنر با من بیشتر آشنا شدند و آن سریال باعث شد که از آن سال به بعد بیشتر به کارهای تلویزیونی روی بیاورم که عبارتند از: «به دنیا بگویید بایستد»، «روز رفتن»، «شکرانه»، «خط‌شکن» و «روزگار قریب»

 

مریم کاویانی از دوران کودکی اش می گوید:  خیلی مظلوم بودم. یادم می‌‌آید همیشه مادرم می‌‌گفت پدرت نگران است که نکند وقتی بزرگ شوی، هیچ کاری از تو برنیاید. یکی از رویاهای دوران کودکی‌ام این بود که بتوانم روی طناب راه بروم. تمرین هم می‌‌کردم اما هیچ‌وقت این اتفاق نیفتاد اما چون دوست داشتم، به خیلی‌ها به دروغ می‌‌گفتم که من روی طناب راه می‌‌روم.

 

مریم کاویانی درباره شهرت می گوید:  شهرت یک پدیده وحشتناک است. از شهرت باید ترسید. به نظر من فوایدش کمتر از ضررهایش است. اگر ظرفیت نداشته باشید، شما را زمین‌گیر می‌‌کند. در عوض محبوبیت ماندنی است. سعی من هم همین است که به این جایگاه برسم اما نمی‌‌دانم چقدر موفق می‌‌شوم.

 

نقش‌های دوست‌داشتنی مریم کاویانی:  تمامی نقش‌هایم را دوست دارم اما فکر می‌‌کنم نقش «رعنا» در مجموعه «او یک فرشته بود» بیشتر به دل مردم نشست؛ همچنین نقشم در سریال «روزگار قریب».

 

اما چه شد که مریم کاویانی از پرستاری به بازیگری روی آورد؟  «خواست خدا بود. در واقع خودم نمی‌‌خواستم اما اصرار باعث شد که حداقل یک بار هم شده، بازیگری را تجربه کنم. تجربه به من چسبید و حالا چند سال است که این شغل را انتخاب کرده‌ام. تا حالا در نزدیک به سی اثر سینمایی و تلویزیونی بازی کرده‌ام.»

 

من آرامش خودم را مدیون ایمانی می‌دانم که به خدا، زندگی و معجزاتش دارم. هیچ وقت معنای حسادت و حسرت را درک نکرده‌ام چراکه به سرنوشت و تقدیری که در مسیر زندگی هر فردی نوشته و ثبت‌شده اعتقاد دارم. خداوند برای من و هر کس دیگری پیمانه‌ای در نظر گرفته که به همان میزان از زندگی سهم می‌بریم؛ پس اگر چیزی داریم یا نداریم اراده و خواست اوست. 

 

 

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه